Адвокати кримських сепаратистів змусили НАБУ зайнятись декларацією нардепа Білоцерківця

ГО «Бюро «Громекс» через суд зобов`язало Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провести перевірку нардепа від Блоку Петра Порошенка, кримчанина Дмитра Білоцерковця щодо недостовірного декларування і незаконного збагачення.

Народний депутат Дмитро Білоцерковець Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє видання «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського райсуду Києва, передає Центр журналістських розслідувань.

Ім’я нардепа в ухвалах суду приховано, але з посиланням на джерела видання пише, що мова йде про нардепа від БПП, кримчанина Дмитра Білоцерковця. Кримінальне провадження зареєстроване у березні 2017 року, але до цього жодних ухвал у реєстрі з цього приводу не публікувалось, зазаначає видання.

Відомо, що справу щодо Білоцерковця у лютому 2017 НАБУ зобов’язав зареєструвати Солом’янський суд Києва за скаргою ГО «Бюро «Громекс». Засновниками та експертами Бюро є адвокати, які захищають в українських судах інтереси оточення екс-президента Віктора Януковича, колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, а також відомих кримських сепаратистів: «спікера Госсовєта Криму» Володимира Константинова, «глави Криму» Сергія Аксенова та екс-«прокурора Криму», а нині «депутата» Держдуми РФ Наталії Поклонської .

Раніше НАБУ відмовлялось вносити дані до ЄРДР. Детектив стверджував, що заява громадської організації не містить достатньо даних, що вказують на кримінальне правопорушення. Натомість детектив скерував цю заяву на перевірку до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

За матеріалами справи, Білоцерковець став нардепом у березні 2016 року, але у деклараціях за 2015-2016 роки, не зазначив про членів сім’ї, не задекларував майно, яке їм належить, не задекларував інше майно, яким він та члени його сім’ї володіли або користувалися у цей період.

У лютому 2017 у нардепа народився син. Ірина Ляшенко, яка стала матір’ю дитини, він раніше не декларував. Вона з’явилась у декларації тільки за підсумками 2017 року, поданій Білоцерковцем у березні 2018 року.

Крім того, у серпні 2016 року мати нардепа за договором дарування набула у власність 20/100 домоволодіння в Києві ринковою вартістю 3,2 млн грн і земельну ділянку площею 0,017 га. Це майно Білоцерковець не декларував.

Разом з тим, у жовтні 2016 року мати нардепа подарувала земельну ділянку і дві квартири в окупованому Севастополі якомусь Морозу Михайлу Юрійовичу.

Тому НАБУ також перевіряє, як мати народного депутата безоплатно отримала у власність ділянку і приміщення у Києві.

Наразі суд дав детективам доступ до даних з телефонних номерів дружини Білоцерковця і декларації народного депутата за 2017 рік, яка здана до НАЗК.

Дмитро Білоцерківець – вимушений переселенець з окупованого Севастополя, який раніше очолював міську організацію партії «Удар».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine