У Криму «суд» залишив без змін вирок активістові Сулейману Кадирову

«Верховний суд» окупованого Криму в четвер, 3 травня, відхилив апеляційну скаргу і залишив без змін вирок кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову, якого «Феодосійський міський суд» 1 березня засудив до двох років позбавлення волі умовно за нібито «публічні заклики до порушення територіально цілісності РФ».

Адвокат Олексій Ладін, Сулейман Кадиров та адвокат Еміль Курбедінов Фото: Антон Наумлюк

Про це повідомив адвокат активіста Олексій Ладін в відеокоментарі, який опублікував на своїй сторінці в Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, передає Центр журналістських розслідувань.

««Верховний суд Республіки Крим» виніс рішення, відповідно до якого «суддя» вважала, що вирок «Феодосійського міського суду» стосовно Сулеймана Кадирова законний і обгрунтований», – сказав Ладін.

Він зазначив, що в своїх дебатах вказав «суду» на «повну юридичну нікчемність вироку».

«На жаль доводи захисту не були почуті. Одне те, що «суддя» перебувала в нарадчій кімнаті близько 5-7 хвилин і за цей час проаналізувала всю кримінальну справу, доводи захисту, доводи обвинувачення, вірніше їх практичну відсутність, і винесла рішення, вже одне це говорить про політичну вмотивованість справи», – вказав адвокат.

Як повідомлялося, 1 березня 2018 року в Криму «Феодосійський міський суд» засудив кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова, якого звинуватили в «публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії» за ч.2 ст.280.1 КК РФ за пост в соцмережі «Крим – це Україна» і коментарі в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR, до двох років позбавлення волі умовно. Крім того йому було призначено додаткове покарання у вигляді двох років заборони займатися публічною діяльністю.

МЗС України висловило протест у зв’язку з засудженням Сулеймана Кадирова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine