Окупанти засудили кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова до двох років умовно

«Феодосійський міський суд» 1 березня засудив кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова, обвинуваченого в «публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії», до двох років умовно.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Сулейман Кадиров визнаний винним в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії за коментар в Facebook «Крим – це Україна. Завжди була, є і буде». Засуджений суддею Феодосійського міського суду Анастасією Шаповал на два роки позбавлення волі умовно. Крім того йому призначено додаткове покарання у вигляді двох років заборони займатися публічною діяльністю», – повідомив російський журналіст Антон Наумлюк.

28 лютого «прокурор» запросив три роки умовно і заборону займатися публічною діяльністю Сулейману Кадирову.

Напередодні перед початком дебатів «суддя» Анастасія Шаповал долучила до матеріалів справи всі представлені стороною захисту резолюції Радбезу ООН і органів Євросоюзу, що підтверджують українську приналежність Криму і оцінюють дії Росії навесні 2014 роки як незаконну анексію Криму.

До матеріалів справи було долучено Будапештський меморандум, про гарантії територіальної цілісності України, а також договір України і Росії про кордони, згідно з яким межа проходить по Керченській протоці.

При цьому «суддя» не стала долучати до матеріалів справи повідомлення ЗМІ із заявами кандидата в президенти Ксенії Собчак про приналежність Криму.

Як повідомлялося, 5 жовтня 2016 року в Криму в Феодосії службовці ФСБ провели обшук у будинку Сулеймана Кадирова. За постановою «судді» Родіонова, російські силовики підозрюють кримськотатарського активіста у закликах до невизнання кордонів Росії і підтримки громадського об’єднання «Аскер», які прозвучали в ефірі телеканалу ATR.

11 жовтня 2016 року стосовно Сулеймана Кадирова ФСБ порушила кримінальну справу за підозрою в «сепаратизмі» за ч.2 ст.280.1 КК РФ.

На початку квітня 2017 року Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії (Росфінмоніторинг) внесла Сулеймана Кадирова до переліку екстремістів і терористів РФ, його рахунок в банку був заблокований, в результаті чого він втратив можливість отримувати пенсію, яка є його єдиним засобом до існування.

18 жовтня 2017 року ФСБ висунула обвинувальний висновок Сулейману Кадирову, якого звинувачують в «публічних закликах до порушення цілісності РФ» за ч.2 ст.280.1 КК РФ за пост в соцмережі «Крим – це Україна» і коментарі в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine