МЗС України вимагає від РФ звільнити українське судно і моряків, затриманих біля Криму

Новини
Українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» Фото: novosti-n.org

МЗС України вимагає від РФ звільнити українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» і його екіпаж, незаконно затриманих 4 травня в Чорному морі біля окупованого Криму російським прикордонним кораблем.

Про це йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Україна заявляє категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна «ЯМК-0041» та його екіпажу поблизу Кримського узбережжя», – йдеться в заяві.

У відомстві нагадали, що згідно з резолюцією Генасамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України. Україна залишається прибережною державою по відношенню до акваторій, прилеглих до Криму, включаючи територіальне море, що простягається на 12 морських миль від його узбережжя.

«Затримання Росією риболовецького судна є узурпацією суверенних справ України по відношенню до цих акваторій і становить порушення Конвенції ООН з морського права, а також звичаєвого міжнародного права. Україна вимагає невідкладно звільнити риболовецьке судно та його екіпаж», – заявили в МЗС України.

Як повідомлялось, 4 травня 2018 року прикордонний корабель РФ затримав в Чорному морі біля окупованого Криму українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» з Очакова з п’ятьма членами екіпажу на борту за нібито «незаконний промисел камбали-калкана у виключній економічній зоні РФ». Судно і моряків доставили на півострів.

У Держприкордонслужбі України заявили, що судно «ЯМК-0041» мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря, або 12-мильної морської зони. Однак судно не оформлялося для виходу за лінію держкордону України. У відомстві вважають, що оскільки судно порушило держкордон і виявилося в зоні, тимчасово окупованій РФ, відповідальність за це несе капітан, який, швидше за все, знехтував ризиками затримання судна прикордонними силами країни-окупанта.