Михайло Табачник не визнає себе власником молочного бізнесу у Криму і РФ, попри дані держреєстру та ведення переговорів від «Крим-фармінг»

Новини
Михайло Табачник, Дмитро Табачник, Андрій Деміров, Єркін Шукурлаєв 28 травня 2016 р Фото: Facebook Андрей Демиров

Український підприємець Михайло Табачник, брат екс-урядовця Дмитра Табачника, оголошеного у розшук СБУ, заперечує, що є реальним власником молочного бізнесу у окупованому Криму і у Росії. Однак, за даними  російського реєстру, він є засновником московської компанії, що будуватиме козину ферму у Підмосков’ї,  а як представник кримського ТОВ  «Крим-фармінг» вів переговори щодо розширення бізнесу на Ставропіллі. 

Про це йдеться у розслідуванні «Табачник-молочник» кореспондентів Центру журналістських розслідувань 

У квітні у Криму з’явилась нова молочна продукція під ТМ «Долина легенд», молоко для якої виробляється на комплексі, створеному на базі українського держпідприємства «Радгосп-завод імені 1 Мая» у Первомайську. У 2013 році уряд Миколи Азарова без конкурсу передав в оренду цілісний майновий комплекс радгоспу ТОВ «Крим-фармінг», заснованій афільованим зі структурами Михайла Табачника ТОВ «Крим-дейрі». Після анексії Криму компанія-орендар існує у  юрисдикціях України і Росії, в обох реєстрах має у засновниках довірених менеджерів Табачника та московське ТОВ «Фермер-К». Його засновник Єркін Шукурлаєв є партнером Михайла Табачника у ТОВ «Екофармінг», яка цього року заявила про проект козячої ферми у Підмосков’ї, обсягом інвестицій у  мільярд рублів. Угода про це була підписана з губернатором Московщини на інвестфорумі Сочі-2018.

Попри ці факти Михайло Табачник повідомив Центру журналістських розслідувань, що взагалі не займається молочним бізнесом. 

«Можливо, ви мене з кимось іншим переплутали. Я не займаюся молочним бізнесом взагалі і в Криму зокрема», – стверджує М.Табачник.

У відповідь на питання щодо переходу корпоративних прав на «Крим-фармінг», а з ними – і права використання майна українського ДП московській компанії, Михайло Табачник відповів: «До названих компаній я відношення не маю. І, відповідно, не володію інформацією про них».

Журналісти знайшли підтвердження тому, що Михайло Табачник таки має відношення до діяльності ТОВ «Крим-фармінг». Зокрема, як представник компанії він був присутній на зустрічі  з міністром сільського господарства Ставропольського краю РФ Володимиром Ситніковим. Фото опубліковані на офіційному сайті міністерства 12 квітня 2017 року. Також сайт повідомляє, що представники ТОВ «Крим-Фармінг» заявили про намір «відкрити господарство з початковою чисельністю корів 1200 голів, а планової – до 2000 тварин» у Александрівському районі краю.

Михайло Табачник (ліворуч) на зустрічі представників ТОВ «Крим-Фармінг» з міністром сільського господарства Ставропольського краю РФ Володимиром Ситніковим Фото: mshsk.ru

Створення такої ферми уже відбувається у  с. Калинівське Александрівського району. Проект з обсягом фінансування із власних та позичених коштів у мільярд рублів  реалізує ТОВ «Агроальянс Инвест». Раніше воно належало екс-нардепу України Дмитру Сандлеру та колишньому акціонеру і віце-президенту «Лукойла» Олексію Смірнову, а у червні 2017 року засновником компанії став партнер Михайла Табачника – Єркін Шукурлаєв. Зараз засновником «Агроальянс Инвест» у ЄГРЮЛ РФ значиться Бобнєв Ігор Юрійович (без вказання ІПН). 

Як повідомлялось, Держприкордонслужба України перевірить інформацію Центру журналістських розслідувань про візити Михайла Табачника до анексованого Криму. 

Брат Михайла Табачника, екс-міністр освіти Дмитро Табачник перебуває в списку санкцій ЄС, у 2015 році СБУ оголосила його в розшук. Йому інкримінують заволодіння держмайном вартістю 35 млн гривень, яке знаходилося на балансі підприємств і організацій, підпорядкованих Міносвіти, на користь компаній, пов’язаних з його братом.