Суд в Гаазі зобов’язав РФ виплатити українським компаніям компенсації за збитки після анексії Криму

Новини

Російська Федерація відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму, і повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки. Арбітраж стартував 19 червня 2015 року з позовом 18 компаній і однією фізичною особою.

Про це йдеться в постанові Третейського суду в Гаазі, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з документом, у позивачам в цій справі належать 18 компаній ТОВ «Дайріс», ТОВ «Дан-Панорама», ТОВ «Дилайн Ltd», ТОВ «Еверест-Естейт», ТОВ «ІММЕ», ТОВ «Крим Девелопмент», ТОВ «Нива Тур», ТОВ «Пріватленд», ТОВ «Пріватофіс», ТОВ «Санаторій Енергетик», ТОВ «Телерадіокомпанія «Жиса», ТОВ «КУА Фінансовий вектор», ТОВ «КУА Фінансовий капітал», ПП «Едельвейс-2000», ПП «Планета», ЗАТ «Аеробуд», ЗАТ «Фортуна», ЗАТ «УБК-Інвест» і пан Олександр Дубілет – колишній голова правління ПАТ КБ «ПриватБанк».

Позивачі зазначили: через прийнятих Росією в Криму заходів вони були позбавлені права вкладати інвестиції в наявні в Криму об’єкти нерухомості, а пізніше ці об’єкти були експропрійовані у правомірних власників.

«2 травня 2018, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків», – йдеться в прес-релізі суду.

Рішення стало першим, за яким РФ змушена виплатити компенсацію в результаті анексії. За інформацією ряду ЗМІ, мова йде про компенсацію порядку 159 млн доларів.

Влітку 2017 року стало відомо, що постійний Третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов ПАТ «Укрнафта» до Росії у справі про втрату компанією мережі АЗС на території окупованого Криму. Пізніше позов подала ще одна українська компанія – «Стабіл» («Stabil») і більше десятка інших компаній.

У липні 2015 року «ПриватБанк» ініціював позов до РФ в міжнародний арбітраж в Гаазі з вимогою відшкодувати збиток від втрати активів в Криму.

Нагадаємо, у вересні 2014 року «Держрада Республіки Крим» націоналізував кримське майно «Приватбанку» і групи компаній «Приват», головним засновником яких є Ігор Коломойський.