Чергові обшуки в Криму: під Севастополем затримали братів засудженого в РФ по «справі Хізб ут-Тахрір»

У селі Орлине в Балаклавському районі Севастополя вранці 10 травня пройшли обшуки, після яких затримали двох кримських татар - рідних братів Ернеста і Енвера Сейтосманових.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляють активісти, затримані є двоюрідними братами кримчанина Нурі Примова, засудженого в Росії по севастопольської «справі Хізб ут-Тахрір».

23 січня 2015 року під Севастополем співробітники ФСБ затримали Рустема Ваітова, Нурі (Юрія) Примова і Руслана Зейтуллаева за підозрою в організації і участі в діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 2 квітня в с. Орлине (Севастополь) співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ферата Сайфуллаєва, після чого затримали його за тою же підозрою.

У вересні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваитов і Нурі Примов, що проходили у справі «Хізб ут-Тахрір», отримали по п’ять років виправної колонії загального режиму.

7 вересня суд засудив Руслана Зейтуллаева, якого російські силовики назвали організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» до 7 років колонії загального режиму.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine