Прикордонники не пропустили до України російську співачку Сурганову за відвідування Криму

Новини
Російська артистка Світлана Сурганова Фото: Евгений Стукалин/ТАСС

Українські прикордонники 14 травня в київському аеропорту «Жуляни» не пропустили до України російську співачку Світлану Сурганову, яка в 2016 році незаконно відвідувала окупований Крим через закритий пункт пропуску. Артистці на 3 роки заборонений в’їзд на українську території.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook помічник глави Госпогрансулужби України Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні вночі в пункті пропуску «Жуляни» прикордонники не пропустили до України ще одну артистку з РФ… Під час оформлення пасажирів рейсу, що прибув з Мінська, була виявлена громадянка РФ Світлана Сурганова («Сурганова и оркестр»). В ході бесіди з громадянкою встановлено, що у травні 2016 року вона дійсно відвідувала тимчасово окуповану територію АР Крим авіарейсом з Петербурга до Сімферополя та за 2 дні повернулася до Росії. До України Світлана прилетіла з приватною метою, але законодавство про тимчасово окуповані території не передбачає виключень. Принаймні, до моменту звільнення Криму», – написав Слободян.

Він зазначив, що прикордонники прийняли рішення про непропуск російської артистки в Україну і заборону їй в’їзду терміном на 3 роки.

Слободян додав, що всього протягом 2017-18 років прикордонники не пропустили через кордон і заборонили в’їзд до України вже 117 артистам та іншим публічним діячам з Росії, які порушували українське законодавство щодо відвідування іноземцями тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо, на початку квітня 2018 року українські прикордонники в міжнародному аеропорту «Київ» не пропустили через держкордон музиканта популярної російської поп-групи «А’Студіо», який в 2016 році гастролював в окупованому Росією Криму. Йому на 3 роки заборонили в’їзд в Україну.