В Україну не пропустили музиканта групи «А’Студіо», який гастролював в Криму

Новини
Група «А'Студіо» Фото: wikimedia.org

Українські прикордонники в міжнародному аеропорту «Київ» не пропустили через держкордон музиканта популярної російської поп-групи «А’Студіо», який в 2016 році гастролював в окупованому Росією Криму. Йому на 3 роки заборонили в’їзд в Україну.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Державної прикордонної служби України.

«В аеропорту «Київ» під час оформлення пасажирів рейсу «Фарнборо-Київ» викрито громадянина Російської Федерації, стосовно якого була інформація про можливе порушення законодавства України в частині, що стосується перетину державного кордону України через недіючі пункти пропуску та перебування на тимчасово окупованих територіях. Співробітники Держприкордонслужби встановили, що такі факти дійсно мали місце», – зазначили у відомстві.

Як з’ясувалося, в Україну намагався в’їхати російський композитор і член поп-групи «А’Студіо», який в листопаді 2016 з гастролями відвідував тимчасово окуповану територію Криму.

У зв’язку з цим російського музиканта не пропустили через держкордон, заборонили в’їзд в Україну терміном на 3 роки і відправили рейсом в Алмати (Казахстан).

В інформацієї прикордонників не вказано ім’я артиста. В даний час постійний склад групи «А’Студіо» складається з трьох осіб: Байгал Серкебаев, Кеті Топурія (солістка) та Володимир Міклошич.

У Держприкордонслужбі нагадали, що 2017 році прикордонниками було виявлено 817 іноземців – діячів культури і мистецтва, які, можливо, відвідували окупований Крим в порушення українського законодавства. З них щодо 104 було прийнято рішення про заборону в’їзду в Україну.

У зв’язку з цим Державна прикордонна служба України звернулася до громадян, профспілок, установ і громадських організацій, в разі запрошення на територію України іноземців та осіб без громадянства, уточнювати у них, чи не відвідували вони незаконно тимчасово окупований Крим і підконтрольні російським бойовикам окремі райони Донецької і Луганської областей.

Як повідомлялось, Держприкордонслужба в 2017 році заборонила в’їзд в Україну майже 1500 іноземним громадянам, які відвідували окупований Крим в порушення встановленого українським законодавством порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.