Сенцов в колонії РФ оголосив голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів

Новини
Олег Сенцов Фото: ТАСС

Незаконно засуджений в Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов, який знаходиться у виправній колонії № 8 в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ, з 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан, передає Центр журналістських розслідувань.

«Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з 14 травня. Вимагає звільнення всіх українських політзеки. Погано це все, дуже погано», – написала Каплан.

Про початок свого голодування український режисер повідомив також в листі, який він відправив російському адвокату Дмитру Дінзє.

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і утримуваний в колонії міста Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Росії. Разом і до кінця. Слава Україні!», – написав Сенцов.

Лист Олега Сенцова Фото: hromadske.ua

Дмитро Дінзє повідомив Громадському , що попередив підзахисного про всі можливі наслідки голодування для його здоров’я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

За словами Дінзє, Сенцова перевели в одиночну камеру. Адвокат не виключає, що українського режисера направлять на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування.

«Його зараз перевели в безпечне місце, куди переводять людей, які так чи інакше відмовляються від їжі і переходять на голодування. Сидить він у цьому місці один, його вже відвідали, відповідно, начальник колонії, із ним розмовляли. Але він, скажімо так, сповнений рішучості продовжити голодування до останнього: поки це не призведе до якогось результату», – сказав Дінзє.

Адвокат намагався відрадити Сенцова від голодування, пропонував йому різні варіанти, які могли б, на його думку, спрацювати: написати касацію до Верховного суду, оскаржити. «Але він не вірить російському правосуддю, він сказав: «Не треба витрачати на це час. Просто це безглуздо – писати людям, власне, які тебе незаконно ув’язнили», – зазначив Дінзє.

За його словами, оскільки жодної реакції зі сторони Європейського суду з прав людини, куди була подана скарга, немає, Сенцов сподівається, що його голодування змусить ЄСПЛ хоча б розглянути його скаргу, «хоч в якомусь обсязі».

Адвокат також зазначив, що під час останньої зустрічі з Сенцовим, його підзахисний «уже досить схудлий, але з певною рішучістю – він збирається піти до кінця». «Як він каже: «Або я помру в колонії, або мої умови будуть виконані», – розповів Дінзє.

Як повідомлялось, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у нібито створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сенцов відбував покарання в колонії суворого режиму в Республіці Саха (РФ).

У жовтні 2017 року стало відомо, що Сенцова етапували до виправної колонії суворого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономный округ), відому під назвою «Білий ведмідь».

В листопаді 2017 року адвокат українця Дмитро Дінзе, який відвідав його у виправній колонії, повідомив, що Сенцов за час знаходження в різних колоніях РФ, а також на етапах, погано харчувався, сильно схуд, що призвело до погіршення здоров’я. У Сенцова почалися проблеми з серцем.