Держдума РФ прийняла закон про відповідні санкції проти США і «інших недружніх країн»

Нижня палата російського парламенту прийняла в третьому читанні законопроект про санкції у відповідь на «недружні дії» США та інших країн.

Про це повідомляє сайт Держдуми РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

У фінальній редакції законопроекту немає згадки конкретних сфер, на які можуть поширюватися санкції. Документ дає можливість уряду заборонити ввезення будь-якої продукції і сировини, за винятком життєво необхідних товарів, які не виробляються в РФ.

Також можливі обмеження не можуть поширюватися на товари, що ввозяться для особистого користування, як росіянами, так і іноземними громадянами.

Законопроект «Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та (або) інших іноземних держав» внесли до Держдуми в квітні 2018 року.

Документ був розроблений після того, як США розширили список санкцій, внісши в нього, в числі інших, російських бізнесменів Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

Нагадаємо, 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з «кремлівського списку». У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.

У той же день президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна синхронізує санкції зі Сполученими Штатами Америки. «Вільний світ і надалі зміцнює свою коаліцію проти Москви, при чіткому лідерстві Вашингтона і на основі потужного трансатлантичної єдності і спільних цінностей», – заявив президент.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine