Фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» вивезли в РФ – активіст

Фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова 22 травня вивезли зі слідчого ізолятора окупованого Сімферополя в Ростов-на-Дону (РФ).

Про це повідомив активіст Дилявер Меметов, передає Центр журналістських розслідувань.

«За два роки їх перебування в сімферопольському СІЗО, ми побачили неспроможність і заангажованість судів, провал і безрезультатність проведених слідчих заходів. Тепер же будемо спостерігати подібне в Ростові. Наскільки це затягнеться, залишається лише здогадуватися», – написав він.

Як повідомлялося, 12 травня 2016 року в окупованому Криму в Бахчисараї збройні російські силовики провели обшуки у кримських татар. Після обшуків були затримані четверо жителів Бахчисараю: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Так звана «прокурор Криму» Наталія Поклонська стверджувала, що затримані нібито причетні до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана терористичною в РФ.

Прокуратура АР Крим відкрила кримінальні виробництва за фактом затримання російськими силовиками в окупованому Криму чотирьох жителів Бахчисараю.

6 квітня 2018 року «Верховний суд Криму» продовжив арешт Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеітову і Ремзі Меметову до 12 травня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine