Суд в Москві заарештував екс-мера Ялти Ростенко – ЗМІ

Басманний суд Москви 23 травня заарештував екс-мера Ялти Андрія Ростенко.

Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС з посиланням на прес-секретаря суду Юнону Цареву, передає Центр журналістських розслідувань.

«Суд задовольнив клопотання слідчих органів і обрав стосовно Ростенко запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці, тобто до 21 липня», – сказала Царьова.

Повідомляється, що Ростенко звинувачують за частиною 1 статті 286 КК Росії ( «Перевищення посадових повноважень»).

Раніше «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що розцінює затримання Ростенко як «провокацію щодо російської влади» півострова.

«Оцінюючи конкретно цей епізод, можу сказати, що справу порушили за нібито завдані збитки Республіці Крим в частині того, що муніципальним містом Ялта був оформлений за собою ділянку в 26 соток, вільний від будівель, який повинен був свого часу передатися ФКУЗ «Санаторій «Алупка» Міністерства внутрішніх справ РФ (вкрадений після анексії у України, – прим. ред.). Це рішення було прийнято в 2015 році, коли у нас були відсутні бази, кадастрові схеми, реєстраційні справи, тобто дані Фонду майна ніхто не знав. Після цього протягом 2,5 років ділянка перебувала в муніципальній власності, ніколи з муніципальної власності не вибував, спроб продажу не було. На сьогоднішній день ділянка знаходиться в республіканській власності. Ні я, ні будь-хто з представників влади республіки не зверталися в правоохоронні органи про заподіяний республіці збиток. Вважаю непрофесійним порушення кримінальної справи на підставі таких обставин і при відсутності збитків для держави. Відчувається чиєсь замовлення. На мій погляд, це провокація проти органів влади Республіки Крим», – написав Аксенов.

Напередодні російські ЗМІ повідомили, що Слідчий комітет РФ затримав в Москві колишнього мера окупованій Ялти Андрія Ростенко.

Ростенко зайняв посаду мера Ялти після анексії Криму РФ в 2014 році.

Нагадаємо, коли Андрій Ростенко на прохання прем’єра Сергія Аксенова написав заяву про звільнення в липні 2017 року за власним бажанням з посади мера Ялти, глава «уряду» Криму заявив, що кримінальних справ стосовно Ростенко порушуватися не буде.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine