Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом затримання кримськотатарських активістів

Новини
Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала досудове розслідування за фактом затримання в окупованому Криму координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і кримського татарина, мусульманина Едему Смаілова, підозрюваних ФСБ РФ в причетності до організації «Хізб ут-Тахрір».[NoCache]

Про це йдеться в повідомленні прокуратури АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

«Представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим у м Бахчисарай і с. Долинне (АР Крим) 21 травня порушуючи право на недоторканність житла за попередньою змовою групою осіб, з погрозою застосування зброї, провели обшуки за місцем проживання Сервера Мустафаєва і Едему Смаілова. У подальшому вказані особи були затримані за підозрою участі їх в діяльності «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», – йдеться в повідомленні.

Із заявою про скоєння злочину звернулося Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

В окупованому Сімферополі «Київський районний суд» заарештував затриманих у Бахчисараї кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

21 травня російські силовики провели обшуки в Бахчисараї у координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва і в селі Долинне Бахчисарайського району у Едема Смаілова.

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові обшуки, які проводять російські силовики в будинках кримських татар в Бахчисараї.