Путін передав вкрадений у України феодосійський завод «Море» Ростеху

Новини
Феодосійський суднобудівний завод «Море» Фото: РИА Новости

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про перетворення суднобудівного заводу «Море» (Феодосія), вкраденого у України після анексії Криму, в акціонерне товариство, всі акції якого передаються держкорпорації «Ростех».

Документ опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації, передає Центр журналістських розслідувань.

«Прийняти пропозицію уряду РФ про перетворення федерального державного унітарного підприємства «Суднобудівний завод «Море» в акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого перебуває у федеральній власності і передається в якості майнового внеску РФ держкорпорації «Ростех», – йдеться в документі.

На виконання указу уряду відводиться 18 місяців.

У минулому році майно заводу було передано в оренду до 2021 року «Ленінградському суднобудівному заводу «Пелла». У Мінпромторгу пояснили, що в оренді у «Пелли» знаходяться 12 об’єктів нерухомості «Моря» для побудови малих ракетних кораблів. За інформацією джерела «Коммерсанта», на даний момент «Пелла» вклала в модернізацію феодосійської верфі 700-800 млн рублів і розраховує на компенсацію цих коштів.

Нагадаємо, після анексії Криму в 2014 році ВАТ «Суднобудівна компанія «Море», що входить до складу держконцерну «Укроборонпром», було «націоналізовано» «владою” Криму і в жовтні отримало російську реєстрацію.

«Суднобудівний завод «Море» – відомий в світі виробник швидкісних суден і кораблів військового і цивільного призначення з динамічними принципами підтримки: судна на підводних крилах, на повітряній подушці, на повітряній каверні, а також прогулянкові яхти і катери з корпусами з алюмінієво-магнієвих сплавів.