Палата представників Конгресу США підтримала законопроект з $250 млн для оборони України

Палата представників американського Конгресу підтримала виділення $250 млн на допомогу Україні в сфері безпеки в рамках законопроекту про оборонний бюджет США на 2019 рік.

Як повідомляє посольство України в США на сторінці в Facebook, проект закону був прийнятий в четвер, передає Центр журналістських розслідувань.

Сума коштів, яку пропонується виділити, на $100 млн більше, ніж Комітет пропонував надати в поточному бюджетному році.

Відзначається, що в документ включені основні положення проекту «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки».

«Він, зокрема, передбачає допомогу Україні в посиленні своїх повноважень із захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій, сприяння участі у програмах обміну інформацією», – підкреслили в посольстві.

Також в законопроекті підтверджується прихильність США Хартії про стратегічне партнерство між Україною і США, з Будапештським меморандумом про гарантії безпеки, підтримці співпраці України з НАТО.

Перед подачею на підпис президента, проект закону про «Бюджеті США на 2019 рік на потреби національної оборони» повинен бути узгоджений з версією, яка буде прийнята Сенатом, і повторно проголосований обома палатами Конгресу.

Як повідомлялося, оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає виділення $350 млн на надання Україні допомоги в сфері безпеки і заходи з протистояння російської агресії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine