Amnesty International: Вбивство Бабченко – ілюстрація неспроможності української влади захистити цивільне суспільство

Скоєне в Києві вбивство російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченко є ілюстрацією неспроможності української влади захистити громадянське суспільство і небезпечної ситуації, в якій зараз знаходиться свобода вираження думок в Україні, та підриває її авторитет.

Аркадий Бабченко Фото: Facebook

Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Amnesty International, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Вбивство Аркадія Бабченка, російського журналіста та відомого критика Кремля, скоєне у Києві у вівторок увечері, є трагічною ілюстрацією неспроможності української влади захистити громадянське суспільство та небезпечної ситуації, в якій зараз знаходиться свобода вираження думок в Україні», – заявили правозахисники.

За словами директора Amnesty International Україна Оксани Покальчук, вбивство Аркадія Бабченко не повинно залишитися безкарним і українська влада не повинаі зупинятися, поки злочинець не буде знайдений і притягнутий до відповідальності.

«Український уряд зобов’язаний забезпечити необхідний захист журналістів та активістів, які можуть опинитися під загрозою, зокрема тих, хто виступає з критикою політики російської влади. А також, ефективно та невідкладно розслідувати, хто стоїть за цим та іншими подібними злочинами», – зазначила Покальчук.

Вона нагадала, що протягом останніх років загинуло «багато відважних людей, які критикували владу як в Росії, так і в Україні».

«Вбивство Аркадія Бабченка є черговою ланкою у ланцюгу насильства, який вже забрав життя Павла Шеремета у 2016 році та Олеся Бузини за рік до того. На хвилі загального зростання кількості насильницьких нападів в Україні, це посилює нашу глибоку стурбованість з приводу здатності та бажання українських владних структур захистити журналістів, активістів та інших уразливих груп та забезпечити свободу вираження поглядів», – відзначили в Amnesty International.

«Особи, що скоїли ці злочини, досі не були притягнуті до відповідальності або навіть не ідентифіковані, що підриває довіру до спроможності української влади протидіяти насильству проти журналістів та громадянського суспільства в цілому», – додала Оксана Покальчук.

Як повідомлялося, увечері 29 травня в Києві був убитий опозиційний російський журналіст Аркадій Бабченко, який через переслідування виїхав з РФ і жив в Україні. Одна з версій вбивства – спецоперація спецслужб РФ. Нацполіція відкрила кримінальне провадження за статтею КК «умисне вбивство».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine