Qaradeniz Production: Прокатне посвідчення на фільм-казку «Хыдыр-деде» отримано без участі «влади» Криму

Новини
Фото: Facebook Лиля Буджурова

Кримська продакшн-студія Qaradeniz Production, яка створила перший кримськотатарський фільм-казку «Хыдыр-деде», презентація якого пройшла в Сімферополі, спростувала інформацію про те, що прокатне посвідчення на фільм нібито було отримано за підтримки «міністерства культури Республіки Крим», а в його створенні нібито брав участь підконтрольний окупаційній «владі» телеканал «Міллет».

Про це йдеться в заяві студії Qaradeniz Production, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«В останні дні в деяких ЗМІ з’явилося безліч інсинуацій в зв’язку з презентацією і прем’єрним показом першого кримськотатарського фільму-казки «Хыдыр-деде», знятого студією «Qaradeniz production». У цих публікаціях стверджується, що прокатне посвідчення на фільм нами було отримано «за підтримки міністерства культури Республіки Крим». Це – пряма дезінформація, першоджерелом якої стало кримське агентство «Кримінформ», слідом за яким її розтиражували, не спромігшись перевірити інформацію, інші новинні ресурси», – заявили в студії.

У Qaradeniz production також вказали, що в одному з кримських інтернет-видань опублікована інформація, що нібито у виробництві фільму брав участь колектив підконтрольного окупаційній «владі» телеканалу «Міллет».

«Qaradeniz production» відповідально заявляє: Прокатне посвідчення з Держфільмофонду нами було отримано самостійно і не без певних труднощів, які були подолані лише через 1,5 місяці (згідно із законом, на це йде 20 днів). Телекомпанія «Міллет» не мала, не має і не може мати ніякого відношення до зйомки першого в історії кримських татар фільму-казки «Хыдыр-деде»», – йдеться в заяві.

Як повідомляє сайт Crimean Tatars, 17 червня в Сімферополі з величезним успіхом пройшла презентація і прем’єрний показ першого в історії кримських татар фільму-казки «Хыдыр-деде» кримськотатарською мовою. Кінокартина створена на студії QaraDeniz production. Сюжет фільму-казки відображає життя, побут, культуру і традиції кримських татар в 18 столітті. У фільмі задіяні не тільки професійні актори, в масових сценах взяли участь понад 500 осіб, в тому числі творчі колективи.

З 21 червня фільм-казку «Хыдыр-деде» почнуть демонструвати в кінотеатрі «КіноБерг» в Сімферополі. З 28 червня показ фільму розпочнеться в Судаку в с. Петрівка Красногвардійського району, в Красноперекопську, в Чорноморському, в Роздольному і Сімеїзі.

Нагадаємо:

  • У вересні 2017 року кримська продакшн-студія Qaradeniz Production почала в Криму масштабні зйомки художнього фільму-казки «Хыдыр-деде», який став екранізацією відомої кримськотатарської легенди і дозволить глядачеві познайомитися з культурою і традиціями життя кримських татар на півострові в XVIII столітті.