Український омбудсмен Денисова прибула в Лабитнангі, але її знову не пускають до Сенцова

Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денисова прибула в місто Лабитнангі, де в колонії утримують незаконно ув'язненого українського режисера Олега Сенцова.

Про це Денисова повідомила в соцмережі, передає Центр журналістських розслідувань.

Зараз Денисову не пропускають до в’язниці. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова, яка також повинна була приїхати в Лабитнангі по прильоту в аеропорт Салехарда відмовилася їхати разом з Денисової.

В даний час Москалькова знаходиться на території колонії, а Денисову туду не пускають. Також російський омбудсмен не відповідає на телефон.

«Це вже зовсім якесь ганебне явище, коли уповноважений проїжджає повз іншого уповноваженого, який знаходиться на території Російської Федерації для того, щоб виконати домовленості двох президентів. Президентом РФ мені був гарантований безперешкодний доступ до Сенцова, але взагалі нічого не відбувається. Вони проїхали просто кортежем повз нас. Ну, це ганьба», – сказала Денисова.

Нагадаємо, 9 червня відбулася телефонна розмова президентів України і РФ Петра Порошенка і Володимира Путіна, під час якої була досягнута домовленість, що найближчим часом омбудсмени обох країн відвідають ув’язенних громадян.

Людмила Денісова та її російська колега Тетяна Москалькова розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Людмила Денісова прибула в місто Салехард і попрямувала в Лабитнангі, де в колонії утримується Сенцов, проте їй відмовили у візиті. Більш того, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Денисова знаходиться на території Ямало-Ненецького автономного округу в порушення досягнутих домовленостей.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine