Україна передала до МУС списки всіх іноземних найманців, які воювали на Донбасі на стороні РФ – Матіос

Новини
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос Фото: rbc.ua

Україна передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) списки всіх іноземців, які воювали на Донбасі в рядах російсько-окупаційних військ.

Про це він повідомив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі телеканалу «112 Україна», передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми передали до інституції Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених під час розслідування кримінального провадження про агресивну війну проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, а й усіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там немало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їх кількість складає декілька сотень чоловік», – сказав Матіос.

Він також вказав на «подвійні стандарти» з боку інших держав щодо своїх громадян, які в якості найманців беруть участь у війні на Донбасі на стороні РФ.

«Основне, що найманство на території суверенної держави карається законом усіх держав, звідки вони приїхали. Але ми чомусь не чули масових процесів проти цих осіб. Подвійні стандарти, які інколи застосовуються до України, дуже прикро вражають душу. Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити усе самим і доводити світовій спільноті і відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи», – зазначив Головний військовий прокурор.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд діє на підставі Римського статуту, який був прийнятий в 1998 році і набрав чинності з 2002 року. Суд, який базується в Гаазі, розглядає злочини проти людяності, випадки геноциду і військових злочинів. Україна, незважаючи на те, що ще не ратифікувала Римський статут, подала до МКС два звернення про визнання юрисдикції суду у справах, пов’язаних з подіями на Майдані, в Криму та на сході України.

В опублікованому 15 листопада 2016 року звіті прокурора МКС Фату Бенсуда за попереднім розслідуванням справи «Ситуація в Україні» зазначається, що ситуація в окупованому Криму рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією, а також вказується, що даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

4 грудня 2017 року канцелярія прокурора МКС Фату Бенсуда опублікувала звіт за 2017 рік про дії з попереднього розслідування подій на Майдані, в окупованому Криму та на сході України.