Денісова закликала керівника СІЗО в Ростові забезпечити меддопомогою голодуючого політв’язня Емір-Усеїна Куку

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала керівника СІЗО в російському Ростові-на-Дону забезпечити медичною допомогою українського політв'язня, кримського правозахисника Емір-Усеїна Куку, який вже 9-й день проводить голодовання.

Правозахисник Эмір-Усеїн Куку Фото: Facebook Крымская солидарность

Відповідний лист Денисова направила керівнику ФКУ СІЗО-4 УФСІН Росії по Ростовській області в зв’язку з інформацією про погіршення стану здоров’я Куку, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію апарату українського омбудсмена.

«Висловлюю свою стурбованість з приводу погіршення стану здоров’я Емір-Усеїна Куку та прошу вас вжити всіх необхідних заходів для забезпечення його необхідною кваліфікованою медичною допомогою, а також надати мені актуальну інформацію про стан здоров’я Е. Куку», – йдеться у зверненні Денисової.

Також омбудсмен України наголосила на проханні проінформувати її про результати розгляду даного звернення.

27 березня дружина заарештованого за «ялтинському справі Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеіна Куку отримала перший лист від чоловіка з СІЗО в Ростові-на-Дону.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.

17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».

В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.

14 лютого 2018 року в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суду розпочав розгляд по суті ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір».

23 травня суд продовжив термін утримання під вартою шістьом фігурантам ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» до 28 серпня.

26 червня 2018 року, Емір-Усеїн Куку оголосив голодування в СІЗО Ростова-на-Дону, протестуючи проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в’язнів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine