Європарламент затвердив нові правила в’їзду до Шенгенської зони

Новини

Європарламент затвердив нові правила в’їзду до Шенгенської зони для громадян країн, що не входять в Європейський союз. У 2021 року запрацюємо нова Європейська система дорожньої інформації та авторизації (ETIAS), яка дозволить проводити розширені перевірки безвізових мандрівників.

Про це повідомляє сайт Європейського парламенту, передає Центр журналістських розслідувань.

«Громадяни країн, які не є членами ЄС, звільнені від візових вимог, повинні отримати дозвіл перед поїздкою до ЄС відповідно до нових правил, підтриманих парламентом у четвер», – йдеться у інформації.

Нова система, яка почне працювати у 2021 році, дозволить отримати додаткові перевірки безвізових мандрівників, а також осіб, які можуть становити небезпеку, нелегальних мігрантів чи осіб з епідемічним ризиком.

Громадяни більш ніж 60 країн і територій, звільнених від візових вимог для в’їзду до ЄС, включаючи Україну, повинні заповнити електронну форму до своєї подорожі і внести особисті дані (включаючи ім’я, дату та місце народження, стать та національність), інформацію про документ для подорожей (дійсність, країна видачі), домашню адресу та контактну інформацію, а також вказати європейську країну першого в’їзду.

Авторизація для подорожей коштуватиме 7 євро, для мандрівників віком до 18 років та осіб віком понад 70 років – безкоштовно. Вона буде дійсною три роки або до закінчення терміну проїзного документа.

Заявник також повинен буде інформувати владу про будь-які засудження за серйозні кримінальні правопорушення (такі як тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивства та зґвалтування), про перебування в конкретних зонах війни чи конфліктів та будь-які попередні адміністративні рішення, які передбачають виїзд з країни протягом останніх 10 років.

У випадку терористичних злочинів термін буде продовжений до попередніх 20 років, і буде потрібно додаткове роз’яснення щодо дати та країни засудження.

Кожна заявка буде автоматично перевірена в усіх відповідних базах даних, щоб визначити, зокрема, чи не був використаний загублений чи вкрадений проїзний документ, а також чи не виданий ордер на арешт особи. Переважна більшість заявників отримають дозвіл майже одразу.

Якщо під час перевірки буде позитивна відповідь на будь-яке запитання про кримінальні справи, поїздки в зони конфліктів та наказ про виїзд з країни, дані будуть перевірені вручну і буде оцінюватися ризик безпеки, міграції або епідемії.

Напомним, 11 мая 2017 года Совет Европейского союза окончательно утвердил решение об одобрении безвизового режима для краткосрочных поездок граждан Украины в ЕС. Согласно с документом, гражданам Украины с биометрическими загранпаспортами больше не нужна виза для осуществления путешествий в страны ЕС на период до 90 дней, целью которых является бизнес, туризм или посещение родственников.

22 мая 2017 года официальный вестник Европейского Союза обнародовал решение о безвизовом режиме для граждан Украины. В ночь на 11 июня оно вступило в силу.

16 тарвня 2018 року Єврокомісія запропонувала модернізувати візову інформаційну систему (ВІС) – базу даних, що містить інформацію про людей, які звертаються за шенгенськими візами. ВІС дозволяє країнам-членам Шенгенської угоди обмінюватися даними про візи. Вона складається з центральної інформаційної системи та інфраструктури зв’язку, що з’єднує цю центральну систему з національними системами. ВІС з’єднує консульства в країнах, які не є членами Європейського Союзу, і всі зовнішні пункти перетину кордону країн-членів Шенгенської угоди.