РФ використовує перемир’я на Донбасі для поставок зброї – представник США в ОБСЄ

Росія використовує тимчасово оголошений режим припинення вогню на сході України для поставок бойовикам зброї і боєприпасів під виглядом гуманітарної допомоги.

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан Фото: osce

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні в п’ятницю, 6 липня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Збройні сили під керівництвом Росії нівелюють можливості припинити цей конфлікт, використовуючи паузи для поповнення запасів», – сказав Каміан.

Він нагадав, що лише 29 червня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ виявили п’ять вантажних автомобілів, які здійснили доставку на військову базу в Луганську 20-ти невідомих палет. Причому, представникам СММ було відмовлено в доступі для контролю.

«Якщо Росія дійсно доставляла б гуманітарні вантажі, як свідчить про це маркування на автомобілях, це було б зроблено прозорим способом», – зауважив американський дипломат.

За його словами, відмова російської сторони надати навіть базову інформацію про вміст вантажів дає підстави для висновку, що «це була ще одна цинічна спроба приховати військову техніку і амуніцію».

У зв’язку з цим Каміан назвав чергову спробу росіян ввести в оману спостерігачів ОБСЄ звичайним явищем.

Нагадаємо, 1 червня Гаррі Каміан заявив, що Росія під виглядом так званих «гуманітарних конвоїв» поставляє на окупований Донбас матеріали для військових цілей, які таким чином ховає від контролю спостерігачів СММ ОБСЄ і українських прикордонників в пунктах пропуску на російсько-українському кордоні.

27 червня Тристороння контактна група (ТКГ) за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей домовилися про встановлення з 1 липня на Донбасі всеосяжного і безстрокового режиму припинення вогню в зв’язку з початком жнив. «Хлібне перемир’я» стало 15 з початку війни на сході України. Всі перемир’я, оголошені раніше, систематично порушувалися бойовиками.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine