Нацбанк презентував 20-гривневу банкноту з оновленим дизайном

Новини
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України у вівторок, 17 липня, презентував нову банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту. Нову банкноту буде введено в обіг 25 вересня 2018 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби НБУ.

Оновлена банкнота номіналом 20 гривень зразка 2018 року є законним платіжним засобом на території України та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.

Директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко під час презентації наголосив, що, оновлюючи дизайн та удосконалюючи захист банкнот гривні, Нацбанк прагне до підвищення їх надійності. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

«Це – третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот попереднього зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривні», – сказав Зайвенко.

Фото: bank.gov.ua

За його словами, першочергово Нацбанк планує виготовити та ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 гривень для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать новими банкнотами українців.

Зайвенко звернув увагу, що банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно.

Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові. Новими банкнотами НБУ заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року.

Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Нацбанк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половину з них становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень.