У Держгеокадастрі перевірять законність виділення ділянок під забудову у пляжній зоні Стрілкового

Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області проведе перевірку дотримання вимог земельного законодавства при виділенні земельних ділянок на Азовському узбережжі села Стрілкове. Як виявив Центр журналістських розслідувань,  півтора десятки ділянок у захисній стометровій зоні узбережжя Азовського моря депутати Стрілковської сільської ради виділили для будівництва житлових будинків, що заборонено законодавством.

Пляж у селі Стрілкове Генічеського району Херсонської області Фото investigator.org.ua

Про призначення перевірки Центру журналістських розслідувань  повідомив Олександр Строганов, перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Херсонській області. 

За його словами, для встановлення законності надання земельних ділянок у водоохоронній зоні  узбережжя необхідна перевірка, що триватиме близько місяця.

«Я не можу зараз відповісти  на питання, чи відведені там ділянки, чи були там позитивні висновки екології, архітектури та земельних ресурсів, чи зареєстровані ці земельні ділянки? Для цього у нас є управління з контролю за використанням природоохоронних  земель, якому сьогодні надане доручення конкретно по вашим питанням провести перевірку правомірності надання земель в селі Стрілковому. Тобто треба дізнатись усе: хто розробляв проект ,чи вказано там обмеження (для забудови – ред.). Після цього ми надамо вам інформацію», – повідомив Олександр Строганов у коментарі кореспондентам Центру журналістських розслідувань. 

Олександр Строганов, перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Херсонській області Фото: investigator.org.ua

Перевірка торкнеться і законності надання земельної ділянки під будівництво житлового будинку, яку цього року у Стрілковому отримала Наталія Потапкіна, начальниця управління державного земельного кадастру та картографічного моніторингу ГУ Держгеокадастру у Херсонській області.

Ділянка під забудову розташована у пляжній зоні – за 50 метрів від урізу води (кадастровий номер 6522185200:02:001:0334). Цільове призначення наданій у власність ділянки – для будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських споруд. Наталія Потапкіна визнала, що вся її земельна ділянка входить в водоохоронну зону, тобто, має обмеження для забудови.

«Ділянка для будівництва, але земельна ділянка внесена з водоохоронною зоною, відповідно до проекту встановлення прибережної захисної смуги. Водоохоронна зона тут … ну, вся земельна ділянка», – сказала Потапкіна, додавши, що ділянка потрібна їй, щоб «просто лежати на зємєлькє» .

Наталія Потапкіна, власниця ділянки у водоохоронній зоні с. Стрілкове Фото investigator.org.ua

Майже одночасно землю довкола будинку, збудованого на неоформленій ділянці, отримала у власність і Юлія Леміш – дружина голови Генічеської райдержадміністрації Олександра Воробйова (ділянка не відцифрована, кадастровий номер, наданий Воробйовим, не «пробивається». Центр журналістських розслідувань готує окреме розслідування про земельну історію глави РДА).

Начальниця управління обласного главку Держгеокадастру отримала ділянку по сусідству з Воробйовим. Поруч з нею – така ж ділянка, надана для будівництва на пляжі житлового будинку  херсонцю Андріану Хабленко, який займається агробізнесом (кадастровий номер 6522185200:02:001:0386).

Зможе збудувати хатку на пляжі і Ганна Добровольська – головна спеціалістка з питань запобігання та виявлення корупції у Державній Азовській морській екологічній інспекції, яка чесно оформила ділянку на себе (кадастровий номер 6522185200:02:001:0339). 

Ділянку з власним пляжем отримала у власність Надія Дзядевич – мати Ігора Дзядевича, старшого оперуповноваженого Департаменту захисту економіки НПУ, управління захисту економіки в Херсонській області ( кадастровий номер 6522185200:02:001:0401)

Кілька присадибних ділянок у стометровій зоні від моря отримали пенсіонери, які є родичами херсонських податківців. Так,  Костянтина Михайлова і Ларису Латугіну, що отримали  суміжні ділянки по 13 соток (кадастрові номери 6522185200:02:001:0347 і 6522185200:02:001:0332) поєднує їх родич Антон Поклад, старший слідчий з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області.

Фото investigator.org.ua

Нагадаємо, що компанія дружини головного податкового інспектора області Сергія Олефіренка отримала на узбережжі в оренду п’ять гектарів для будівництва об’єктів рекреаційного призначення. 

13 соток присадибної ділянки у водоохоронній зоні отримала також Грипост Ірина Олександрівна. Людина з такими ПІБ працює лікаркою Генічеської райлікарні (кадастровий номер  6522185200:02:001:0399).

Нагадаємо, сільрада села Стрілкового надає ділянки під забудову у захисній прибережній смузі Азовського моря, яку всупереч Водному та Земельному кодексу звузили до мінімальної 100-метрової ширини пляжної зони. Серед їх володарів – місцеві депутати, податківці, чиновники, колишні та діючі керівники Геніческого району.

Раніше Центр журналістських розслідувань писав про базу відпочинку «Десна» на азовському узбережжі с. Стрілкового, яку разом із землею викупила фірма, що належить дружині віце-губернатора Херсонської області Євгена Рищука.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine