В Україні завершилися українсько-американські навчання «Сі Бриз–2018»

В Одеській, Миколаївській областях України і північно-західній частині Чорного моря завершилися українсько-американські багатонаціональні навчання «Сі Бриз–2018», в яких брали учать військовослужбовці і техніка 19 країн.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

«У складній військово-стратегічній обстановці наші партнери з 19 країн на вищому рівні рішуче показали підтримку України. Я впевнений в нашій ефективній взаємодії на морі, в повітрі і на землі, тобто всюди, де потрібні спільні дії заради миру і стабільності», – заявив на церемонії закриття берегової компоненти навчань командувач ВМСУ віце-адмірала Ігор Воронченко.

Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко Фото: Facebook ВМС ЗС України

За його словами, всі компоненти гідно впоралися з завданнями, і поставлені цілі були досягнуті. Особовий склад нещодавно створенного Морського командування, що склав основу багатонаціонального морського штабу, на практиці продемонстрував свій професіоналізм, успішно здійснивши планування операцій та управління силами за стандартами НАТО з моря.

Як зазначили в прес-центрі, загалом у ході навчань корабельні екіпажі пройшли в море близько 2500 миль, авіатори здійснили понад 200 польотів із загальним нальотом близько 105 годин, морські піхотинці виконали понад 400 стрибків з парашутом, половину з яких – уночі, а 60 – на воду, дайвери провели під водою більше 70 годин.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Як повідомлялося, 9 липня в Одесі розпочались українсько-американські навчаня «Сі Бриз-2018». У них брали участь представники 19 країн світу. Крім України і США до навчань цього року приєдналися також Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, Туреччина та Швеція.

Від Збройних Сил України та інших українських формувань в навчаннях брали участь до 1,5 тис військових з озброєнням і технікою, до 30 кораблів, до 10 літаків і вертольотів. Від ЗС США передбачено участь до 1 тис військових, до 10 кораблів, до 2 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів. Від ЗС країн НАТО – до 1,2 тис військових, до 10 кораблів, до 3 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів.

Тема навчань – «Проведення національної морської операції з безпеки в кризовому регіоні». Основними елементами і завданнями навчань є дії протикорабельної та протиповітряної оборони, висадка морського десанту, тактичне маневрування.

Особливістю навчань цього року стало те, що управління всіма компонентами здійснювалося з борту штабного корабля ВМС США, флагмана 6-го флоту ВМС США USS Mount Whitney, який уперше брав участь в «Сі Бриз». В основі багатонаціонального штабу навчань – особовий склад недавно створеного Морського командування ВМС ЗСУ.

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться щорічно з 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України» від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності ВМС України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine