Делегація БДІПЛ ОБСЄ не збирається відвідувати Крим

Новини
Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ не розглядає можливість відправки делегації в окупований Крим, про що повідомили численні російські ЗМІ.

Про це в понеділок, 30 липня, повідомив у Варшаві прес-секретар БДІПЛ ОБСЄ Томас Раймер агентству ТАСС, коментуючи публікацію в російській газеті «Известия» про те, що бюро нібито обговорює можливість поїздки до Криму, щоб оцінити ситуацію з порушенням прав людини на півострові, передає Центр журналістських розслідувань.

««Известия» вирвали фразу з контексту, щоб зробити неправдиву заяву», – сказав Раймер.

«Ми сказали, що завжди готові організувати візит для оцінки ситуації з правами людини в цьому регіоні, але тільки за умови запрошення влади в Україні. Ми не готуємо ніяку місію зараз і не змінювали свою позицію», – підкреслив прес-секретар.

Раніше «Известия» опублікували матеріал, в якому стверджувалося, що нібито «Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ розглядає можливість поїздки до Криму, щоб оцінити ситуацію з порушенням прав людини на півострові».

Цю інформацію передрукували численні російські ЗМІ.

Як повідомлялось, БДІПЛ ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу відмовилися направляти до окупованого Криму своїх представників для спостереження за ходом «виборів» президента РФ в 2018 році.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ і Євросоюз також не спостерігали за «виборами» депутатів Держдуми, які 18 вересня 2016 року Росія незаконно провела в окупованому Криму.