Українські чиновники купують елітні автомобілі за ціною «Жигулів»

Новини
Фото: topgir.com.ua

Українські чиновники купують коштовні елітні автомобілі Lexus, Jaguar, Land Rover і навіть Tesla, вказуючи їх ціну у деклараціях лише у 48-50 тисяч гривень, що відповідає нинішній ціні «Жигулів» ще радянського випуску.

Про це свідчить дослідження аналітиків проекту «Декларації» видання Bihus.Info, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У січні 2017 року Національний банк України заборонив готівкові розрахунки на суму більшу 50 тисяч гривень. Раніше цей ліміт становив 150 тисяч. Тому, щоб обійти обмеження, угоди про продаж автомобілів часто укладаються із заниженими цінами в документах.

«А якщо ще й покупцем є чиновник – то йому такі оборудки вигідні подвійно, оскільки дозволяють уникнути питань до походження статків», – пише видання.

Попереднє дослідження показало, що у 2016 році і на початку 2017 році декларанти набули 1744 транспортних засоби за ціною від 48 до 50 тисяч гривень.

Аналітики підрахували, що у 2017 році в деклараціях чиновників з’явилося 936 «іномарок», що нібито коштують від 45 до 50 тисяч гривень.

Інфографіка: bihus.info

«Найпопулярнішою маркою виявився німецький «автомобіль для народу» Volkswagen – 93 штуки. Також лідерами довіри є такі японські бренди як Toyota (68 шт.) і Mitsubishi (58 шт.). Нібито за символічні суми чиновникам вдалося стати власниками 41 Mercedes-Benz, 30 Audi, 29 BMW», – зазначає видання.

Із автівок класу «люкс» у ціновому діапазоні від 45 до 50 тисяч представлені 13 Subaru, 7 Lexus, по 3 Dodge і Chrysler, 2 Land Rover і навіть по одному Jeep Grand Cherokee і Jaguar S-Type.

«Проте справжньою окрасою колекції стала Tesla Model S столичної комунальниці Тетяни Шуберт вартістю 50 тисяч гривень», – пише видання.

Чиновниця вказала, що цей автомобіль вона отримала як подарунок від свого сина Володимира. Реальна ж ціна на подібні Tesla в Україні на вторинному ринку в залежності від комплектації коливається від 40 до 55 тисяч доларів.