РФ продовжує блокувати спроби міжнародних організацій моніторити ситуацію в Криму – МЗС

Росія продовжує блокувати спроби міжнародних організацій моніторити ситуацію з правами людини в окупованому Криму у відповідь на неодноразові запрошення України.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця Фото: Фото: UN Photo/Manuel Elias

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на своїй сторінці у Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

Він нагадав, що українська сторона неодноразово запрошувала міжнародні організації, у тому числі ОБСЄ, відвідати Автономну Республіку Крим та м.Севастополь з метою моніторингу ситуації з правами людини на тимчасово окупованому Росією українському півострові.

Кислиця зауважив, що про важливість моніторингу ситуації з правами людини в Криму з боку відповідних міжнародних механізмів йдеться також, зокрема, в резолюціях Генеральної Асамблеї ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (Україна)» A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року та «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)» A/RES/72/190 від 19 грудня 2017 року.

«Україна залишається відкритою для відвідання міжнародними організаціями суверенної території України в її міжнародно визнаних кордонах, яка включає АР Крим та м. Севастополь. При цьому будь-яка міжнародна діяльність на тимчасово окупованих територіях України має здійснюватися за погодженням з українською стороною, відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, згідно з якими Росія, як держава-окупант зобов’язана забезпечувати безперешкодний доступ представників та місій міжнародних організацій до окупованого півострова», – наголосив заступник міністра.

«Російська Федерація і надалі блокує всі спроби міжнародних організацій, в т.ч. ООН, Ради Європи, ЮНЕСКО і тієї ж ОБСЄ, скористатися існуючим запрошенням України, а також виконати рішення керівних органів цих структур щодо здійснення моніторингу окупованого Криму. Натомість Москва цинічно заявляє, що вона відкрита для відвідання Криму як території Росії. Звісно така позиція не може бути прийнятною, ані для самої України, ані для міжнародних організацій, які мають керуватися як нормами міжнародного права, так і власними рішеннями, які ухвалені із дотриманням цих норм», – додав Кислиця.

Він також зазначив, що МЗС України залишається відкритим для обговорення з представниками міжнародних організацій всіх деталей здійснення візитів в окупований Крим.

Нагадаємо, в Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ заявили, що організація не розглядає можливість відправки делегації в окупований Крим, про що повідомили численні російські ЗМІ з посиланням на  публікацію в російській газеті «Известия» про те, що бюро нібито обговорює можливість поїздки до Криму, щоб оцінити ситуацію з порушенням прав людини на півострові.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine