Звільнений з колонії РФ майданівець Костенко прибув до посольства України в Москві

Громадянин України, кримчанин Олександр Костенко, звільнений з колонії в Кірово-Чепецьку Кіровської області РФ, в суботу, 4 серпня, прибув разом з українським консулами до посольства України в Москві.

Олександр Костенко (ліворуч) після виходу з російської колонії в Кірово-Чепецьку, 3 серпня 2018 р Фото: Facebook Яна Гончарова

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Говорила з нашими дипломатами, як поінформував Держсекретар МЗС України А. Заєць, кримчанин Олександр Костенко разом з нашими консулами прибув до нашого посольства в Москві під ранок, о 5. Після короткого відпочинку збираються на Київ», – написала Геращенко.

За її словами, планується, що Костенко повернеться в Україну в понеділок-вівторок.

Нагадаємо, 15 травня 2015 року в окупованому Криму активіст Майдану Олександр Костенко був визнаний «Київським райсудом» Сімферополя винним у заподіянні шкоди здоров’ю співробітнику «Беркута» в лютому 2014 року і зберіганні частин вогнепальної зброї. За це його засудили до 4 років і 2 місяців в колонії загального режиму. Пізніше вирок кілька разів скорочували. Остаточний термін був встановлений «Верховним судом Криму» – 3,5 року позбавлення волі.

13 квітня 2016 року Кірово-Чепетскій районний суд Кіровської області РФ відмовив в умовно-достроковому звільненні Костенко. Верховний суд РФ відмовив в передачі касаційної скарги для розгляду в судовому засіданні суду касаційної інстанції у справі Костенко.

3 серпня Олександр Костенко вийшов на свободу з колонії №5 у Кірово-Чепецьку Кіровської області РФ, де він відбував покарання.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine