Курсанти ВМСУ розпочали катерний похід із заходом до Туреччини, Румунії та Болгарії

Новини
Фото: Командування ВМС ЗС України

Розпочався похід катерів Військово-Морських Сил ЗС України «Нова Каховка», «Сміла» та «Чигирин» із залученням курсантів Інституту ВМС та курсантів відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

Під час походу заплановано проведення морської практики курсантів та відвідування портів Гельджук (Туреччина), Констанца (Румунія) і Варна (Болгарія), повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру Командування ВМСУ.

«В умовах війни з російським агресором захист України з морського напрямку набуває особливої ваги та нового змісту. І завдання, які вам доведеться виконувати на кораблях та в частинах, потребуватимуть високого професіоналізму, знання морської справи та значної самовіддачі від кожного з вас. Мені дуже приємно зазначити, що українські ВМС відновлюють та нарощують свої спроможності й цей похід стане ще одним міцним підґрунтям у підготовці висококваліфікованих спеціалістів — майбутніх офіцерів українського флоту», — заявив командувач ВМСУ Ігор Воронченко, звертаючись до курсантів перед початком походу.

Фото: Командування ВМС ЗС України

Він закликав курсантів максимально ефективно використати надану можливість для самовдосконалення та професійного зростання, з честю пронести над Чорним і Середземним морями Державний Прапор України та Військово-Морський Прапор України.

Фото: Командування ВМС ЗС України

За планом походу, протягом трьох тижнів курсанти удосконалять свої теоретичні знання, опанують практичні навички за спеціальностями, ознайомляться з навчальним процесом та навчально-матеріальною базою військово-морських навчальних закладів країн, які заплановано до відвідування.

Фото: Командування ВМС ЗС України

Варто зазначити, що у ВМС України це вже третій міжнародний катерний похід курсантів після передислокації у 2014 році з території АР Крим та міста Севастополя до Одеси.

Фото: Командування ВМС ЗС України