Оголошено дату суду у Генічеську по кримінальному провадженню про напад на журналіста Осьмака

Новини
Геннадій Осьмак, головний редактор видання «Новий Візит» Фото: investigator.org.ua

Генічеський районний суд призначив підготовче судове засідання по кримінальному провадженню про напад на головного редактора видання «Новий Візит» Геннадія Осьмака, який висвітлював акцію протесту перевізників-нелегалів проти налагодження регулярного автобусного сполучення з контрольним пунктом в’їзду-виїзду «Чонгар» на адмінкордоні з окупованим Кримом. Засідання запланували на 22 жовтня у 13:45.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив Геннадій Осьмак, головний редактора видання «Новий Візит».

“Досудове слідство закінчено, при мені справу передали для перевірки в прокуратуру, потім до суду. Перше, попереднє засідання, призначили на 22 жовтня”, – повідомив Геннадій Осьмак.

Ухвала про проведення засідання у жовтні вже є у єдиному державному реєстрі судових рішень. Обвинуваченими у вчиненні кримінального провадження передбаченого ст. 171 ч.3 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) стали троє людей: Голуб Андрій Геннадійович, Теміркаєв Руслан Алієвич та Бахтішаєв Ділявер Асанович.

“Підозрюваних троє. Але справа в тому, що головний підозрюваний – Бахтішаєв – знаходиться під домашнім арештом. На нього в Харкові вже відкриті провадження за двома статтями – розбій і нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Зараз він в Новоолексіївці. Відбуває арешт у будинку”, – повідомив Геннадій Осьмак.

Як повідомлялося 22 березня, на головній площі Генічеська, близько 100 нелегальних таксистів провели акцію протесту. Обурення викликало запровадження регулярного автобусного сполучення між залізничним вокзалом в Новоолексіївці та КППВ “Чонгар”, що на прикордонні з Кримом. Появу легального конкурента, який, сплачуючи податки до державного бюджету, ще й надаватиме послуги дешевше, було сприйняте як спроба переділу ринку послуг. Під час акції її учасники напали на головного редактора місцевого видання «Новий Візит» Геннадія Осьмака, який висвітлював подію.

Журналіст звернувся із заявою до поліції про умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста (ст.171 Кримінального кодексу України). Одним з нападників був головний спікер від перевізників – Дилявер Бахтишаєв, у акції брав участь і його брат Сервер Бахтішаєв.

У матеріалі “На виїзді із тіні”, Центр журналістських розслідувань вже повідомляв, що братів Бахтішаєвих називають помічниками екс-глави Генічеської райдержадміністрації Сейтумера Німетуллаєва, який підтримав окупацію Криму і вірно служить Кремлю, керуючи проросійською організацією «Кирим бірлігі». На її сайті велась пряма трансляція із акції протесту таксистів-нелегалів.

12 лютого 2018 року відбувся спільний рейд представництва президента України в АРК, ГУ СБУ в АРК, ДФС, Укртрансбезпеки, ГУ НП в Херсонській області з перевірки документів перевізників до/з КПВВ «Каланчак». За результатами перевірки було виявлено, що всі перевізники працюють нелегально.

В середині березня 2018 р. Генічеська РДА визначила тимчасового перевізника, який забезпечить транспортне сполучення до КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом.