У Криму «суд» залишив під арештом фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»

Новини
«Верховний суд Криму», Фото: Ірина Ромалийська

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційні скарги захисту двох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на продовження їм запобіжного заходу у вигляді утримання в СІЗО.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську солідарність.

«Суд продовжив утримання під вартою до 11 вересня 2018 року в відношенні фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (сімферопольська група) Ісмаїлова Рустема, Абдуллаєва Теймура, Абдуллаєва Узеира і Джемаденова Еміля. Засідання закрите, слухачів в зал не пустили», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано 5 мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам

8 грудня 2017 року «Верховний суд Криму» продовжив до 11 лютого 2018 року термін арешту фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»: Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Айдеру Саледінову, Теймуру і Узаїру Абдуллаєвим.

9 лютого 2018 року «Верховний суд Республіки Крим» продовжив до 11 квітня арешт фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймуру Абдулаєву, Узеїру Абдулаєву, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову і Рустему Ісмаїлову.