У РФ спростували інформацію про вивезення голодуючого Олега Сенцова з колонії

Новини

Управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу спростовує інформацію про те, що український політв’язень, режисер Олег Сенцов залишив колонію в Лабитнангі.

«Інформація про те, що засуджений Сенцов О. Г. нібито покинув виправну колонію, не відповідає дійсності», – повідомили в ТАСС з посиланням на ФСВП, передає Центр журналістських розслідувань.

Раніше в ніч на неділю російська журналістка Вікторія Івлєва, посилаючись на свої джерела, повідомила, що нібито літак з Сенцовим вилетів з Салехарда і можливо прибуде до Києва.

Сестра політв’язня Наталія Каплан не змогла ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.

Пізніше Івлєва написала, що, скоріш за все, над нею посміялися і повідомили недостовірну інформацію.

У Федеральній службі виконання покарань РФ також заявили, що на добу на медичне забезпечення Сенцова, який оголосив голодування, витрачається 11 тисяч рублів.

Відзначається, що з моменту оголошення голодування Сенцову надали 202 медичні послуги на загальну суму понад 45 тисяч рублів.

«На медикаментозне забезпечення даного пацієнта з федерального бюджету в зазначений період витрачено більше 95 тисяч рублів. Таким чином, на медичне забезпечення Олега Сенцова витрачається 1100 рублів на добу», – йдеться в заяві.

У ФСВП заявили також, що лікарі провели п’ять консиліумів і «не виявили ні загрози життю пацієнта, ні погіршення стану його здоров’я».

Омбудсмен Людмила Денісова вважає, що поширювати неправдиву інформацію щодо Олега Сенцова можуть безпосередньо працівники колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі, де перебуває український політв’язень.

Про це вона заявила у коментарі Громадському в неділю, коментуючи неправдиве повідомлення журналістки Вікторії Івлєвої про те, що літак із Сенцовим нібито вилетів із Салехарда, яке згодом спростувала Федеральна служба виконання покарань Росії.

«Важко коментувати це… Сподіваємося кожного разу, що буде підтверджена інформація (про звільнення Олега Сенцова, — ред.), але у Лабитнангі (у колонії, — ред.) так шуткують із журналістами та громадянами, які думають, що налагодили контакт з працівниками у колонії», — каже Денісова.

Нагадаємо, з дозволу Олега Сенцова в мережі опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криза.