В Кремлі заявили матері Сенцова, що він має сам написати Путіну прохання про помилування

Новини
Людмила Сенцова, матір українського політв'язня Олега Сенцова Фото: hromadske.ua

У Кремлі заявили, що для початку процедури помилування українського політв’язня Олега Сенцова, він має самостійно звернутися до президента РФ Володимира Путіна з відповідним проханням.

Про це йдеться у відповіді від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ, яку отримала матір українця Людмила Сенцова, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеканал Громадське.

В Адміністрації російського президента заявили, що прохання Людмили Сенцової про помилування її сина спрямували до тимчасового виконувача обов’язків губернатора Ямало-Ненецького округу для його попереднього розгляду.

«Разом з тим пояснюємо, що відповідно до Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Російській Федерації, … процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого про помилування, в якій він звертається до президента РФ у письмовій формі через адміністрацію виправної установи, де він відбуває покарання», — йдеться у листі від Адміністрації президента РФ.

В АП додали, що після того, як засуджений напише клопотання про помилування, його мають направити до комісії з питань помилування. При його розгляді «враховуються клопотання інших осіб (в тому числі родичів)».

Також у листі йдеться, що остаточне рішення про помилування ухвалює президент Росії.

Фото: hromadske.ua

В коментарі Громадському двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан сказала, що ця відповідь з Кремля свідчить про те, що українського режисера звільняти не збираються.

«Реакція матері на це досить непогана. Мені здається, що вона просто не усвідомила суть документа. Ми з адвокатом будемо думати, що робити далі. Олег однозначно не буде писати прохання про помилування. Можу сказати, що така відповідь свідчить про те, що Олега відпускати не збираються. Вони досі називають його громадянином Росії і дали зрозуміти, що прохання матері (про помилування – ред.) не спрацювало», — сказала Каплан.

В свою чергу перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що у Кремлі брешуть стверджуючи, що Сенцов має сам написати прохання про помилування, оскільки колишню військовополонену, а нині нардепа Надію Савченко Путін помилував без її особистого клопотання.

«Кремль бреше! Н. Савченко не просила про помилування! Цинізм , але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, абсолютно сторонні їй люди. Й нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої челобітної не завадила Путіну помилувати Надію. Кремлівські нелюди , циніки, вбивці. Путін знає, що Олег ніколи не напише челобітну. РФ реалізовує сценарій повільного вбивства Олега … В мами Сенцова в неділю був день народження. Вона чекала найбільший подарунок – повернення сина. Отримала мерзотного листа з Кремля», – написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомлялось, 22 червня Людмила Сенцова написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування сина.

17 липня російський кінокритик, фестивальний куратор Олексій Медведєв передав до адміністрації президента РФ звернення матері Олега Сенцова з проханням про його помилування.

8 серпня адвокат Сенцова Дмитро Дінзе передав клопотання про помилування від матері Олега Людмили Сенцової до комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ.