Про це під час урочистої церемонії початку будівництва підстанції «Каїрка» кореспонденту Центру журналістських розслідувань розповів Карл Стурен, генеральний директор ТОВ «Віндкрафт Україна».
«Ми заклали вітропарк, що буде найбільшим у Херсонській області. Загальна потужність після закінчення будівництва буде 750 -760 МВт. Парк буде генерувати енергію, як три Каховські ГЕС», – сказав Карл Стурен.

Гендиректор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Снурен Фото: investigator.org.ua
Він повідомив, що проект будівництва був розроблений ще у 2012 році, і більша частина вітряків мала б стояти в Криму.
«Ми планували частину вітряків побудувати на території Херсонської області та частину вітряків на території Криму – 60 вітряків мали стояти в Криму. Але після окупації ми мали переробляти проект. І для цього вимагався час. Тепер усі ці вітряки будуть знаходитись на території Херсонської області», – сказав гендиректор ТОВ «Віндкрафт Україна».
Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв повідомив, що будівництво вітроелектростанції забезпечить робочими місцями людей, які після окупації Криму були звільнені з підприємства «Кримський титан».

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв Фото: investigator.org.ua
«На будівництві цієї електростанції будуть задіяні більше тисячі чоловік місцевого населення, що, за великим рахунком, покриє весь дефіцит робочих місць, що виникли після окупації і звільнення людей з «Кримського Титану»», – сказав Гордєєв.
Він додав, що після завершення будівництва на електростанції працюватиме близько 250 осіб обслуговуючого персоналу.

Фото: investigator.org.ua
Нагадаємо, в березні 2016 року гендиректор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Стурен повідомляв, що компанія має намір побудувати в Генічеському та Новотроїцькому районах Херсонської області два великих вітропарки.
29 вересня 2017 року «Віндкрафт Україна» ввела в експлуатацію на Херсонщині першу чергу вітроелектростанції «Новотроїцька». 12 листопада компанія запустила її на повну потужність, встановивши загалом 12 вітрогенераторів.
Темпи розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині нині одні з найвищих в Україні. У регіоні генерують близько 150 МВт «чистої» енергії – це половина від потреб області.
Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Зелена енергетика: підніжка інвесторам від регулятора» писав про ризики для бізнесменів, які інвестують в зелену енергетику. Робота Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), була паралізована через відсутність кворуму, оскільки президент не призначав свою квоту для ротації членів Нацкомісії.