Банки почали передавати в фіскальну службу дані про рахунки фізосіб-підприємців

Новини
обов'язки заступника голови ДФС Євген Бамбізов Фото: Facebook

Банківські установи України почали передавати до Державної фіскальної служби інформацію про рахунки фізичних осіб-підприємців для виявлення фіктивних ФОП, створених для ухилення від сплати податків.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook виконуючий обов’язки заступника голови ДФС Євген Бамбізов, передає Центр журналістських расслдеованій.

Механізм взаємодії ДФС та банківських установ в частині обміну інформацією щодо рахунків фізосіб, які мають статус ФОП, запрацював. Вже маємо дані від банків», – написав Бамбізов.

Він нагадав, що ДФС ще влітку направила банкам вимогу надати інформацію по всім фізособам, які мають відкриті рахунки, назвавши цей крок вимушеним.

«Однак ми зрештою пішли на нього, оскільки маємо очевидний факт: значна частина ФОП приховує свої справжні прибутки, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги та товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб», – зазначив Бамбізов.

Він зазначив, що за статистикою, з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тисячі ФОП.

«Йдеться про умисне заниження оборотів бізнесу, ухилення від податків. За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає суттєвих втрат – мова йде про мільярди гривен», – повідомив керівник ДФС.

Він додав, що попередній аналіз інформації про рахунки ФОП, отриманої від банків, свідчить, що тільки третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності.

У зв’язку з цим Бамбізов звернувся до фізосіб-підприємців із закликом декларувати доходи і працювати прозоро, зазначивши, що тільки на таких умовах можливий діалог між фіскальною службою і підприємцями.