Компанії «народного мера» Севастополя незаконно постачали кримську продукцію до України

Новини
Олексій Чалий Фото: kommersant.ru

Українські підприємства колишнього «виконуючого обов’язки губернатора м. Севастополя в складі Російської Федерації» Олексія Чалого через підконтрольні йому російські та білоруські компанії постачали до України продукцію кримського виробництва.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на ухвалу Приморського районного суду м. Одеси, якою накладено арешт на вилучені під час обшуку грошові кошти та продукцію ТОВ «Підприємство «Таврида Електрик Україна» та «Таврида Електрик Дніпро», що афільовані зі структурами  колишнього «народного мера» Севастополя Олексія Чалогом.

Обшуки були проведені у рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за ознаками злочинів, передбачених ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юрособи приватного права) та ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Розслідування веде главк Нацполіції в АРК та м.Севастополі.

За даними слідства, службові особи ТОВ «Підприємство «Таврида Електрик Україна» та ТОВ «Таврида Електрик Дніпро» в порушення постанови КМУ «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» від 16.12.2015 № 1035, організували протиправний механізм поставок на територію України комплектуючих та електротехнічного обладнання виробництва компаній, що зареєстровані в окупованому Криму за законодавством РФ.

Як сказано в ухвалі суду, поставки здійснювалися через територію Республіки Білорусь та Російської Федерації, із використанням компаній-посередників  – білоруського ЗАО «Энергоинжиниринговые решения» та російського АО «Научно-Производственное Объединение Таврида Электрик» (АО «НПОТЕЛ»).

У такий спосіб до України  було поставлено через Білорусь продукцію севастопольського ООО «Севэнергострой», а через РФ – продукцію ООО «Конструкторское бюро коммутационной аппаратуры» (ООО «КБКА»).

Вул. Гарматна, 2 – юридична адреса ТОВ «Підприємство «Таврида Електрик Україна» Фото: investigator.org.ua

«Зокрема, протягом 2016-2017 років ЗАО «Энергоинжиниринговые решения» поставлено для ТОВ «Підприємство «Тавріда Електрик Україна» фланці з чорних металів, пружини стискання, спіральні, прес-форми для лиття пластмасових деталей, конструктивні вироби зі сталі, компоненти типових комплектів адаптації для комутаційних апаратів, ізолятори електричні, вироби з гуми, вали з чорних металів, деталі зі сталі для комутаційних модулей», – сказано в тексті ухвали.

Також протягом 2016-2018 років компанією АО«НПОТЭЛ» на адресу ТОВ «Таврида Електрик Дніпро» та ТОВ «Підприємство «Тавріда Електрик Україна» поставлено електронні модулі управління та іншу продукцію.

Крім того, за даними досудового розслідування, фінансові операції за період з 08.01.2014 по 26.03.2018 на загальну суму 50,68 млн. грн., пов’язані із зняттям готівкових коштів з рахунків ТОВ «Підприємство «Тавріда Електрик Україна», та перерахуванням безготівкових коштів з рахунків ТОВ «Таврида Електрик Дніпро» на користь ТОВ МБК «Сінергія»,ТОВ «Донпроменерго», ТОВ «Елміко», ТОВ «Форвард-Трейд», ТОВ «Південбуд» у якості надання фінансової допомоги, спрямовані на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Отримані внаслідок цих дій кошти, за припущенням слідчого, спрямовуються на користь керівників та кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «Підприємство «Тавріда Електрик Україна» та ТОВ «Таврида Електрик Дніпро», у тому числі через довірених осіб на адресу колишнього «виконуючого обов’язки губернатора м. Севастополя в складі РФ» Олексія Чалого. Нагадаємо, щодо Чалого у зв’язку з анексією Криму Російською Федерацією запроваджено персональні санкції Європейського Союзу, Канади та України.

Фото: WEB-ENERGO.by

Під час обшуку в приміщеннях, що використовуються ТОВ «Підприємство «Таврида Електрик Україна» за адресою: м. Київ вул. Гарматна, 2 було вилучено 376  комунікаційних модулів та 263 модулі управління.

Крім того, під час обшуку вилучено грошові кошти без відповідних документів, на загальну суму 42 453 тис. доларів США, 50 тис. грн, 27 470 євро та 1850 франків.

Приморський районний суд м. Одеси ухвалив накласти арешт на вилучені комунікаційні модулі та модулі управління, а також на вилучені кошти.

Як писав Центр журналістських розслідувань у 2017 році, бізнес колишнього «народного мера» Севастополя, а нині — депутата «Севастопольського Законодательного собрания» Олексія Чалого, процвітає, зокрема і в Україні, попри західні санкції та кримінальні справи.