Кабмін дозволив автоматичну відео- та фотофіксацію порушень ПДР на дорогах

Новини
Фото: УНІАН

Кабмін України розширив список дозволених до застосування для контролю безпеки дорожнього руху технічних засобів, дозволивши використання засобів визначення просторово-часових координат транспортного засобу, а також засобів із функцією фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив у середу й доручив Міністерству економічного розвитку та торгівлі доопрацювати її в триденний термін, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що на сьогодні вимоги до техніки з функціями фото- та відеофіксації в автоматичному режимі для фіксації порушень ПДР не визначено в жодних нормативно-правових актах.

Оціночна вартість одного приладу, на думку авторів документа, може сягнути $15-40 тис., загальна потреба в таких приладах становить понад 2 тис., а вартість оцінки відповідності приладів може коливатися від 8 тис. до 120 тис. грн.

Очікується, що впровадження автоматичної фіксації порушень ПДР сприятиме зниженню аварійності та кількості ДТП. Також це матиме позитивний економічний вплив на національних виробників таких технічних засобів у зв’язку зі збільшенням обсягів виробництва та реалізації їхньої продукції.

Раніше внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що очікує від Верховної Ради ухвалення законів, що посилюють відповідальність за керування транспортом у нетверезому стані та за перевищення швидкості, а також упровадження на дорогах України режиму відеофіксації.

Як повідомлялось, 14 липня 2015 року Верховна Рада прийняла закон про введення в Україні автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР.

27 вересня 2018 року в Україні почали діяти нові правила паркування, які дозволяють муніципальним інспекторам виписувати штрафи і евакуювати припарковані автомобілі, які перешкоджають руху.