Прокуратура АРК направила до суду обвинувальний акт стосовно командира роти «Самооборони Криму»

Прокуратура АРК та слідчий відділ Головного управління Нацполіції в АРК та м. Севастополі завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно командира 13-ї роти так званої «Самооборони Криму» Олега Климчука та направили обвинувальний акт до суду.

Олег Климчук Фото: Youtube Момент Истины

Командир підрозділу незаконно створеного збройного формування обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України за ч.5 ст.260, ч.2 ст.110 КК України, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прокуратури.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний командир роти у складі незаконного формування «Самооборона Криму» приймав безпосередню та активну участь в розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплені адміністративної будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що потягло тяжкі наслідки, у вигляді зміни меж території України», – зазначили у відомстві.

За результатами спеціального досудового розслідування щодо зазначеної особи до Апеляційного суду Києва направлено обвинувальний акт для визначення підсудності за одним з районних судів Києва та подальшого судового розгляду.

Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленні волі строком до 15 років з конфіскацією майна.

«Нами встановлено, що представники «Самооборони Криму» відіграли значну роль в спробі окупації півострову, як приклад, отримано докази причетності її учасників до катувань та викрадень українських активістів. У 2018 році, за результатами зібраних доказів, ми встановили особи 900 членів незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму» і 64 його представникам вже повідомлено про підозри за створення та участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях, оголошено їх у розшук. Зараз ми скеровуємо до суду обвинувальний акт щодо керівника однієї з рот незаконного збройного формування і продовжуємо проводити слідчі дії для притягнення всіх членів «Самооборони Криму», а також тих, хто забезпечував їх зброєю і фінансував злочинну діяльність, до відповідальності», – заявив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

В прокуратурі АРК не назвали ім’я підозрюваного, щодо якого обвинувальний акт направлений до суду.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, мова йде про командира 13-ї роти «Самооборони Криму» Олега Климчука, який живе в Сімферополі. Климчук є комерційним директором ТОВ «Виробниче підприємство «Альбатрос». У вересні 2016 року Климчук балотувався від ЛДПР на «виборах» депутатів Держдуми РФ, які Росія незаконно провела в окупованому Криму.

Олег Климчук Фото: Youtube Sergey Pavlov

11 вересня прокуратура АРК оприлюднила імена 23 керівників і командирів підрозділів «Самооборони Криму», яким повідомлені підозри. 17 з них – командири рот незаконного збройного формування.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine