Документи щодо активів Фірташа лежать найближче до моєї правої руки – Луценко

У Генеральній прокуратурі України чекають на остаточні висновки експертиз щодо діяльності підприємств українського олігарха Дмитра Фірташа, серед яких - і ті, що знаходяться в окупованому Криму.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко, відповідаючи на запитання Центру журналістських розслідувань щодо продовження поставок українського ільменіту на титановий завод Фірташа у Криму.

“Про пана Фірташа будуть добрі для нас повідомлення із органів прокуратури. Це буде стосуватися і облгазів, і хімзаводів, і підприємств на тимчасово окупованій території. Нахабність, з якою цей громадянин звертається до Москви з вимогою покарати Україну, перейшла будь-які межі. А це значить, що ця справа лежить у мене в найближчій до моєї правої руки стопочці”, – повідомив Юрій Луценко.

За його словами, він чекає тільки результатів експертиз.

“Як тільки вони будуть –  будуть і підозри, і накладені арешти, будуть й інші резонансні дії”, – сказав генпрокурор.      

Центр журналістських розслідувань повторив питання, яке сам Луценко минулого року задав прокурору Житомирської області: “Якої холєри в окупований Крим поставляється українська ільменітова руда?”

Юрій Луценко відповів, що зупинити поставки української сировини на завод Фірташа у Криму не вдається через судові рішення.

“Ця “холєра” називається суди, рішенням яких систематично знімається арешт з Житомирського та інших родовищ, які постачають сировину до заводів на тимчасово окуповану територію. Періодично ми отримуємо такі рішення і починаємо усе знову”, – повідомив Юрій Луценко.  

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine