В Москві затриманий «віце-прем’єр» окупаційного «уряду Криму» Нахлупін

Новини
«Віце-прем'єр Криму» Виталій Нахлупін Фото: rk.gov.ru

«Віце-прем’єр» оккупаційного «уряду Криму» Віталій Нахлупін затриманий  російськими силовиками в Москві. В Україні екс-депутат Верховної Ради АРК Нахлупін обвинувачується у державній зраді.

Про це повідомив у Facebook проросійський активіст Олександр Таліпов, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами Таліпова, Нахлупін був затриманий разом зі своїми помічниками – Ярославом Сливкою та Валентином Дукорським.

Крім того, пише Таліпов, наразі відбуваються обшуки одночасно в Комітеті конкурентної політики Криму та в Службі автодоріг Криму, куратором яких до липня 2018 року був Нахлупін.

Затримання Нахлупіна підтвердив голова окупаційного уряду Криму Сергій Аксенов.

«Ведуться слідчі дії щодо посадових осіб та ряду структур. Це Державні комітети дорожнього господарства та конкурентної політики Республіки Крим, Служба автомобільних доріг Республіки Крим, підприємства «Крименерго», «Кримгазмережі»», – сказав Аксенов.

«Недоторканних немає і не буде. Важливо не хто затриманий, а за що», – додав він.

Як повідомив ще один «віце-прем’єр Криму» Ігор Михайличенко, Нахлупін підозрюється у хабарництві.

«17 жовтня 2018 року правоохоронними органами Російської Федерації в місті Москва за підозрою в скоєнні злочинів відповідно до статті 290 Кримінального кодексу Російської Федерації (одержання хабара – ред.) був затриманий заступник голови Ради міністрів Республіки Крим Віталій Нахлупін. В даний момент проводяться слідчі дії, в рамках слідства інформація не розголошується», – цитує Михайличенка прес-служба «уряду Криму».

ФСБ Росії стверджує, що у справі Нахлупіна працює Слідчий комітет РФ, повідомив сайт «Примечания»:

«Ми ситуацію не коментуємо, по цій історії працює Слідчий комітет. За нашими даними – федеральний», – повідомили виданню в прес-службі ФСБ.

Наразі зв’язку з нахлупіним та його помічником Дукорським немає.

Віталій Нахлупін прийшов до Криму у 2010 році у складі команди покійного прем’єр-міністра Василя Джарти. Він очолював комісію з бюджетної та економічної політики Верховної Ради Криму. Він активно сприяв окупації Криму і у вересні 2014 року обрався до «Госсовєту Криму» за виборчим списком «Єдиної Росії». У січні 2016 року «глава Криму» Сергій Аксьонов призначив Нахлупіна своїм заступником.  В Україні Нахлупіна обвинувачується у державній зраді.