В Україні з 1 листопада підвищиться ціна на газ для населення

Новини

В Україні з 1 листопада ціна на газ для населення зросте на 23,5% до 8,55 грн за кубічний метр. Кабмін прийняв це рішення, оскільки це питання є ключовим для відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це оголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в п’ятницю, 19 жовтня, на екстреному засіданні уряду, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Українська правда.

З 1 листопада ціна на газ для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

«Проект постанови покладає спеціальні обов’язки на НАК «Нафтогаз України» продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу населенню газ за ціною 8550 гривень за тисячу кубометрів», – пояснив суть рішення КМУ міністр енергетики Ігор Насалик.

За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли б брати в ньому участь, але є обставини, які слід враховувати. «Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все в моїх силах», – сказав він.

Прем’єр зазначив, що у держави є дуже великі борги, які треба повертати, а зобов’язання по вирівнюванню ціни на газ були ще в 2008 році. Він додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішено питання з ціною на газ, може бути розірвано співпрацю з МВФ, що призведе до дефолту в країні.

«Я розумію, що для кожної української сім’ї це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких переговорів ми домовилися про компроміс», – сказав Гройсман.

Глава уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій – отримають її.

Зараз населення купує газ за ціною 6,96 грн за кубічний метр.

Раніше КМУ ще на два тижні продовжив дію спеціальних зобов’язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною, що закінчувався 18 жовтня.

Україна в рамках співробітництва з МФВ зобов’язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 відмовилася від їх виконання.

На сьогоднішній день питання ціни на газ для населення є одним з ключових для відновлення фінансування України з боку МВФ.