Україна повідомила ООН про зачистку окупованих Донбасу і Криму від українських ЗМІ

Україна звернула увагу ООН на зачистку від українських ЗМІ, яку російська влада провела в анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу.

Перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко Фото: Twitter UKR Mission to UN

Про це на засіданні Четвертого комітету Генасамблеї ООН в Нью-Йорку розповів перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

Український дипломат звернув увагу, що російська влада створила «зони відчуження» для українських ЗМІ та журналістів в окупованих Донбасі і Криму. На цих територіях українські ЗМІ були ліквідовані повністю і замінені російськими державними пропагандистськими джерелами.

«Зрозуміло, що такі гібридні ворожі дії, які стосуються державних засобів масової інформації, є прямою загрозою для цінностей ООН», – підкреслив Ніколенко.

Представник України також висловив рішучий протест проти незаконних дій РФ, спрямованих проти кореспондента українського інформагентства Укрінформ Романа Сущенко, який був кинутий у в’язницю і засуджений російською владою через його протистояння, в тому числі, проти російської окупації українського Криму.

Дипломат підкреслив, що Україна вимагає від РФ негайно звільнити Романа Сущенко і закликає посилити політичний та дипломатичний тиск на Росію для звільнення всіх незаконно затриманих громадян України.

Четвертий комітет Генеральної Асамблеї ООН є одним із шести головних комітетів Генасамблеї. Він розглядає, в тому числі, питання, що стосуються інформації, які охоплюють також проблеми, пов’язані зі свободою ЗМІ, а також утисками й переслідуваннями журналістів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів