Ситуація в Азовському морі зараз дуже напружена – Воронченко

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України Ігор Воронченко зазначає, що ситуація в Азовському морі на даний момент дуже напружена, зважаючи на військовий потенціал, який Росія наростила в цьому регіоні. Однак він не вважає, що РФ може вдатись до великомасштабної морської десантної операції, оскільки невеликі глибини Азову не дозволяють використовувати великі десантні кораблі.

Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко Фото: Youtube Телеканал ICTV

Про це командувач ВМСУ заявив у програмі Свобода слова в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«З точки зору військових, ситуація в Азовському морі, яка відбувається, дуже напружена. Як вже було сказано Держприкордонслужбою, там знаходиться близько 120 (українських – ред.) кораблів і катерів, але тих, які можуть діяти, доглядати судна і мають озброєння – лише 36, а ті які мають достатнє озброєння – 24», – сказав Воронченко.

Водночас він зазначив, що у Командуванні ВМСУ прорахували та взяли до уваги всі можливі варіанти розвитку подальших подій, які будуть розвиватись в Приазов’ї і в Азовському морі.

«Ми врахували найневигідніші для нас – проведення морської десантної операції. Специфіка Азовського моря, яке дуже мілководне, така, що застосування великих кораблів з великою осадкою там практично неможливе, і висадка способом корабель-берег так само. Тому якщо взяти ті факти, що Росія може акумулювати сили та засоби по внутрішнім своїм річкам з Каспію та з Чорного моря – вона може закумулювати кількість на висадку всього батальйону морської піхоти. На мій погляд, до такої ситуації дійде тільки тоді, коли в них буде успіх на суходолі», – наголосив Воронченко.

Тому, вказав він, найбільш вірогідно, що РФ і надалі буде проводити дії, спрямовані на блокування судноплавства в Азовському морі, ускладнення проходу Керченської протоки і зупинки українських суден. Це насамперед впливатиме на економіку, на роботу українських портів і на соціальну обстановку в українському Приазов’ї.

Проте командувач ВМСУ не виключає розвитку ескалації ситуації не тільки на Азові, але і в Чорному морі.

«Вони (росіяни – ред.) вже проводять опитування, коли судна і під нашими прапорами, і під прапорами інших держав прямують до чорноморських портів. Капітани цих суден мають право не давати чітких відповідей щодо характеру вантажу і куди вони прямують, але, на жаль, відсотків 90 капітанів дають такі відповіді. І я вважаю, що ескалація подальша і у Чорному морі може бути проведена», – заявив Воронченко.

Як повідомлялося, 28 вересня російський уряд виділив Міноборони РФ на 20 років в користування частину акваторії Таганрозької затоки Азовського моря площею понад 21 кв. км., яка знаходиться в 1,5 милях від узбережжя поблизу російського міста Ейск, що в 65 км від українського Маріуполя.

24 жовтня РФ завела в акваторію Азовського моря ще два прикордонні сторожові кораблі – ПСКР-920 «Сиктивкар» (б/н 178) і ПСКР-921 «Кизляр» (б/н 177) проекту 10410 «Светляк», і ще один – на підході.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine