АМКУ відкрив справи проти трьох мобільних операторів через скорочення дії тарифів на зв’язок

Антимонопольний комітет України (АМКУ) відкрив справи проти найбільших мобільних операторів країни ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» і ТОВ «Лайфселл» в зв'язку з встановленням чотиритижневого розрахункового періоду у тарифних планах.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebоok державний уповноважений АМКУ Марія Процішен, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зважаючи на спірність питання щодо відповідності принципам добросовісної конкуренції факту встановлення 4–тижневого розрахункового періоду, а також комунікації окремих операторів щодо його запровадження було прийнято рішення про відкриття справ проти компаній Київстар, Водафон Україна та Лайфселл за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції», – написала Процішен.

За її словами, у своїх поясненнях оператори заявили, що законодавством розрахунковий період в один місяць встановлений саме щодо абонентної плати і вказали, що в них є інший різновид плати – «плата за пакет послуг», тому таке нормативне обмеження не поширюється щодо їх нових тарифних планів. Так, зокрема, було зазначено, що «поняття плати за послугу має іншу правову природу, ніж абонентна плата».

Проте, як було з’ясовано, в Умовах/Порядку надання телекомунікаційних послуг/Умовах користування мережами мобільного зв’язку кожного з Операторів, які вони затверджували своїми внутрішніми наказами, у розділах «Термінологія» згадується саме «Абонентна плата», що не вписується в логіку описану в поясненнях кожного з операторів.

«Окрім того, окремі Оператори навіть у своїй комунікації про запровадження 4-тижневого розрахункового періоду писали напроти платежу – «абонплата»», – підкреслила державний уповноважений.

Раніше мобільні оператори Київстар і Водафон Україна, так само як і Лайфселл в серпні 2018 року заявили про переведення деяких тарифів на чотиритижневий термін надання послуг. В цілому за 12 місяців абонентам тарифних планів з 28-денний тарифікацією доведеться оплатити зв’язок 13 разів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів