У Міноборони РФ стверджують, що «Адмірал Кузнєцов» не отримав значних пошкоджень після аварії в доці

Новини
Авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов» у плавучому доці ПД-50 Фото: ТАСС

У Міноборони Росії стверджують, що авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов» не отримав значних пошкоджень 30 жовтня за падінні крана на палубу при виході корабля з плавучого дока на 82-му судноремонтному заводі в Мурманську. Док внаслідок аварії затонув.

Про це повідомив заступник міністра оборони РФ Олексій Криворучко у вівторок, 13 листопада, на селекторній нараді у військовому відомстві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство ТАСС.

«Після прибуття корабля до місця проведення ремонту на 35-й судноремонтний завод (філія акціонерного товариства «Центр судноремонту «Звездочка») спеціально створена комісія приступила до виконання оцінки завданих збитків. За результатами попереднього огляду встановлено, що значних пошкоджень «Адмірал Кузнєцов» не отримав», – сказав Криворучко.

Як зазначив Криворучко, «всі заходи з відновлення технічної готовності корабля виконуються в плановому режимі, необхідні уточнення до плану-графіка виконання робіт вже внесені і не вплинуть на терміни завершення робіт за контрактом».

За його словами, в ході нештатного занурення плавучого дока ПД-50 при плановому виході корабля 30 жовтня сталось падіння докового крана №2 на палубу авіаносного крейсеру «Адмірал Кузнєцов».

Також Криворучко зазначив, що всі необхідні роботи на «Адміралі Кузнецові» в плавучому доці виконані в повному обсязі.

«Міноборони Росії в рамках виконання державного оборонного замовлення у 2018 році укладено державний контракт з акціонерним товариством «Центр судноремонту «Звездочка» на відновлення технічної готовності з окремими модернізаційними роботами важкого авіаносного крейсера «Адмірал Флоту Радянського Союзу Кузнєцов» з терміном завершення зобов’язань за контрактом в четвертому кварталі 2022 року. У період з 17 вересня по 30 жовтня 2018 року в повному обсязі були виконані планові докові роботи на 82-му судноремонтному заводі в Мурманську», – сказав він.

За його словами, всього за час проведення робіт на кораблі планується провести заміну і ремонт елементів головної енергетичної установки, модернізацію електроенергетичної системи, радіотехнічного озброєння і засобів протиповітряної оборони, встановити і модернізувати засоби, що забезпечують експлуатацію авіаційного крила крейсера.

Як повідомлялось, в ніч на 30 жовтня у Росії в селищі Росляково під Мурманськом при виході єдиного російського авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов» з плавучого дока на його палубу впав кран. В результаті інциденту крейсер отримав пошкодження, а сам док затонув. Чотири людини постраждали, одна людина зникла безвісти.

«Адмірал Кузнєцов» – єдиний авіаносний крейсер у складі ВМФ Росії – був введений в експлуатацію на початку 1991 року. У 2016 році він брав участь в російській військовій операції в Сирії. При проході «Кузнєцова» через протоку Ла-Манш на шляху з Североморська до сирійського узбережжя Середземного моря спостерігачі звернули увагу на густий чорний дим, який йшов з труб корабля. Російська влада відкинула припущення про неполадки на борту судна, проте повідомила про те, що «Адміралу Кузнєцова» належить ремонт.