Корупція в Україні гальмує зростання економіки на 2% на рік – МВФ

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) підрахували, що корупція в Україні гальмує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни приблизно на 2% в рік.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман Фото: Youtube Укрінформ

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час презентації в Києві економічного огляду перспектив європейської економіки і погляду на макроекономічні тенденції української економіки, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство УНІАН.

«За нашою оцінкою, корупція в Україні гальмує зростання ВВП на близько 2% на рік. Україні потрібно побороти корупцію, щоб зростання економіки було не 3%, а 5%», – сказав Люнгман.

Національний банк прогнозує зростання ВВП України в 2018 році на 3,4% при інфляції 8,9%, уряд – на 3,2% при інфляції 9,9%.

Міжнародний валютний фонд очікує зростання економіки України в поточному році на 3,2% при інфляції 11%, Світовий банк – 3,3% при інфляції 10%.

Нагадаємо, понад 90% українців вважають корупцію серйозною проблемою України, причому 61% громадян переконані у тому, що це – найсерйозніша проблема, яка заважає розвитку країни. Тема боротьби з корупцією матиме серйозний вплив на майбутні президентські вибори. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine