На Мальті встановлено організаторів вбивства журналістки, яка розслідувала корупцію – ЗМІ

На Мальті слідчі встановили групу громадян, які, на їхню думку, організували в жовтні 2017 року вбивство журналістки Дафни Каруани Галісії, яка займалася розслідуванням корупційних справ після публікації «Панамських документів» (Panama Papers).

Журналістка Дафна Каруана Галіція Фото: Reuters

Про це повідомляє видання Times of Malta з посиланням на джерела в поліції, передає Центр журналістських розслідувань.

За даними видання, слідчі встановили групу з «більш ніж двох» мальтійських громадян, які, на їхню думку, організували вбивство Галісії.

Високопоставлені офіцери повідомили, що розслідування того, хто замовив міну, підкладену пізніше в автомобіль журналістки, знаходиться на «дуже просунутій стадії», а основні підозрювані були ідентифіковані. Однак невідомо, як довго ще триватиме розслідування.

Слідчі вважають, що підозрювані мали різні мотиви для вбивства, але вони об’єдналися, щоб найняти трьох виконавців, які заклали і активували міну.

Сестра загиблої Корінне Велла повідомили журналістам про те, що поліція не пов’язувалася з сім’єю журналістки і не повідомляла про ідентифікацію організаторів. Джерела також не повідомила журналістам про те, ким саме є підозрювані в організації вбивства Галичині, чи пов’язані вони з бізнесом, політикою або криміналом.

Нагадаємо, 16 жовтня 2017 року на Мальті в результаті вибуху автомобіля загинула журналістка Дафне Каруана Галісія, яка займалася розслідуванням корупційних справ після публікації «Панамських документів» (Panama Papers) і звинувачувала в корупції мальтійського прем’єр-міністра.

Журналістка розслідувала можливу причетність мальтійських партій до лівійсько-італійської афері з контрабанди дизпалива.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine