Російські кораблі атакували і захопили три українських катера ВМСУ: є поранений (доповнюється)

Новини
моряки

Російські кораблі відкрили вогонь по одному з українських кораблів під час виходу з Керченської протоки, є поранений. Згодом два катери ВМСУ та буксир були атаковані і захоплені російськими військовими.

Про це повідомила прес-служба Військово-морських сил України.

«Після виходу з 12-мильної зони катери ПС (Прикордонслужби — ред.) ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер «Бердянськ». Катер втратив хід, є поранений. Зброя застосовується на ураження», — йдеться у повідомленні.

У коментарі Громадському речник ВМС України Олег Чалик заявив, що українські судна ведуть вогонь у відповідь.

25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії зробили «відверто агресивні дії»проти кораблів Військово-морських сил України, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний катер «Дон» скоїв таран рейдового буксира ВМСУ «Яни Капу».

При цьому управління ФСБ РФ по Криму стверджує, що три українських військових корабля 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії» і здійснюють «небезпечні маневри» на шляху до Керченської протоки.

У російських і кримських ЗМІ з’явилася інформація про перекриття Керченської протоки для проходу цивільних суден через ситуацію з трьома українськими військовими катерами. Пізніше прохід під Керченською мостом перекрили судном.